Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka #popaswpieprz #raportzakcji

@soundboy dokładnie, byłem 2 razy na kilka miesięcy ze względu na pogodę, i to w zasadzie jedyny plus(chociaż ja jestem zepsuty przez zamordyzm europejski) i lubię gdy jest czysto, są normalne drogi i nie martwię się że mnie potrąci pijany turysta na skuterku xd oni myślą że zarobią na kamerach gdzie oni są 3x bardziej cwani od nich xd na turystach? Kto normalny wyjeżdżając na 2 tygodnie wakacji będzie szukał polskiej restauracji bo się stęsknił za kiełbasą czy bigosem.. xD

@Barnabs

Ten tag to kopalnia memów i złota. Wpis powyższy mi to uprzytomnił. Mamy grupę Polaków, w kraju III świata, w mieście znanym z tego ze jest tam świątynia. Nie ma tam nic turystycznego. Plaże są daaaleeeko. Goście powołują się na łatwość prowadzenia biznesu, w związku z tym - żadnego nie prowadzą.
Podejmowali próby, a jak. Sprzedawanie żuru (xD) khmerom za 5% ich wynagrodzenia miesięcznego, które o ile w ogóle mają, najczęściej żywią nim całą rodzinę.
Każdy jeden to osobna historia i każda śmieszniejsza od poprzedniej.
Nikt, komu nie grozi w Polsce czy UE, czy cywilizacji kara pozbawienia wolności nie powinen tam jechać. A jednak pojechali (muminy i kamrdynerowie). Lucjan tam jest, bo musi gdzies byc a nie moze w Chinach, zresztą on jedyny sobie radzi na jakichs lewych interesach. Może ma jakąś spółkę w PL i se elegancko VAT wyłudza? Nie wiem, choć zgaduję. Gapa wbrew temu jak się zarzeka, że płaci alimenty na córkę w PL szanse są nikłe. Wszyscy w kraju są tak spaleni, że nikt nie przyjeżdża do nich od lat, sami rodziny nie odwiedzają i o niej nie wspominają, a sprzedają swoją prywatność za adsense robiąc dailyvlogi.

Adamie Lucjanie Machaju, cieszę się, że ściągnąłeś element i idiotów do tego kraju, o którym w moim dzieciństwie się mówiło w żartach gorzej niż o Mongolii (mongolia wiadomo - smieszna nazwa, dzieci nie kumały ocb).

Łysy: lat 46, jawny majątek 0,00
Gapa: lat 49, jawny majątek - ~
Muminy: lat 50+/syn 24, majątek roztrwoniony w tym wieku w 3 m-ce, wracają do Europy (żadnego majątku trwałego)
Kamerdynerzy: ehhh.. odpuszczę :D
Re: xD

Opowiedzcie to komuś kto nie śledzi uniwersum - nikt nie uwierzy w te abstrakcje :D
  • 27
@lskx: Łysy ma jakieś drobne oszczędności. Być może coś wysłał z czasów kińskich nawet do Polski. W każdym razie zostało mu raczej bardzo niewiele ale za to jutuba się do nich uśmiechnęła i na dzisiaj stawki u jutuby tak mocno wzrosły, że to mu prawdopodobnie wystarczy na takie przetrwanie. Jeśli raz na jakiś czas uda się wyrwać coś przez stare kontakty w kinach to jakoś przeżyje.
Gapa to wiadomo, że jest
via Wykop
  • 1
Łysy ma jakieś drobne oszczędności. Być może coś wysłał z czasów kińskich nawet do Polski. W każdym razie zostało mu raczej bardzo niewiele ale za to jutuba się do nich uśmiechnęła i na dzisiaj stawki u jutuby tak mocno wzrosły, że to mu prawdopodobnie wystarczy na takie przetrwanie. Jeśli raz na jakiś czas uda się wyrwać coś przez stare kontakty w kinach to jakoś przeżyje.


@adik75:

Łysy ma jakieś drobne oszczędności.
@adik75: łysy żyje z dnia na dzień a ty piszesz o oszczędnościach( ͡° ͜ʖ ͡°). Zarobił trochę więcej to wydał na zęby, zarobił więcej otworzył Polonię 1.
Minie 5 lat a dalej będziecie pisać, że ma oszczędności ;) on oszczędza jednego miesiąca a drugiego już jest wydane :)
@lskx: łysy nie ma/ nie miał nie wiadomo ile z tych tłumaczeń i pośrednictwa tak naprawdę. Fakt faktem sporo wydawał jak był w Chinach np. wysłał albercika do Kambodzy najpierw (kanal raport z kambodzy czy teraz albert z lasu?) który za jego hajs wynajal dom i "budował bazę". lucek wtedy planował mieszkac w kambo bo taniej a loty do chin byly tanie stamtad. Mysle ze dołożył sporo do chaty alberta kolo
@Miskagnoju: Przecież napisałem "drobne oszczędności" w rozumieniu, ze nie ma noża na gardle jak gapa, ze za miesiąc może nie mieć co jeść ale ma jakieś drobne. Nie wiem czy zostało mu 1000 czy 5000 dolków ale jakieś drobne ma w tym rozumieniu i jak pisałem dalej i @aduntorinas, wciąż jeździ do kin, nie bez powodu więc kolejne kilka k dolków może czasem wpaść z tego tytułu.
Posiadanie jakichś drobnych
@adik75: nie wciąż jeździ do Chin, tylko po paru latach pojechał do Chin ;)
Teraz cię rozumiem. W sensie wpada mu do koryta i raz wydaje mniej raz więcej.
Wielokrotnie tutaj pisali, że ma oszczędności z Chin jeszcze za czasów, gdy tam mieszkał, myślałem że piszesz o tym.
@Miskagnoju: Ja też wiele miesięcy temu pisałem, że jest pusty w ryj. On po prostu nie jest aż tak pusty i całkowicie bez perspektyw jak gapa. Chociaż w poprzedniej lokalizacji (zapomniałem nazwę dziury z krematorium) kiedy gapa z wyświetleniami go przeganiał, to niemalże płakał z niemocy i ostatecznie niemalże wybuchł.
@adik75: jakie trzeba mieć siano w głowie aby otwierać biznes w takim kraju ? Już #!$%@? od tego że to totalny trzeci świat ale o to chodzi bardziej że totalnie obcy kulturowo.Polegać na filmikach z yt ? Jeszcze na filmikach kolesi którzy sami nie prowadzą nic dochodowego?W życiu bym nie poświęciła złotówki na takie "biznesy".
@aduntorinas jeśli ma niezapłacone podatki w Chinach i musiał z tamtąd uciekać to jakim cudem był w Chinach w tym roku już 3 razy? xD

Ogólnie widzę że was dręczy skąd on ma pieniądze na wynajem dużej willi z basenem skoro wydaje na życie więcej niż zarabia z YouTube ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nikt, komu nie grozi w Polsce czy UE, czy cywilizacji kara pozbawienia wolności nie powinen tam jechać


@lskx: Z tym nie do końca się zgodzę. Azja Południowo Wschodnia to piękny region świata. Są kraje jak Malezja, Indonezja, Filipiny czy Tajlandia w których można żyć na całkiem dobrym poziomie o ile się pracuje dla jakiejś dużej korporacji albo ma trochę kasy na inwestycje. Nie będzie to oczywiście poziom Europejski ale poziom życia
via Wykop
  • 4
@Nusantara: zgadzam się. 30% ponizej granicy ubóstwa i to w ich rozumieniu xD. ale moja wypowiedź nie wyklucza pracy zdalnej czy bycia emerytem. Nikt normalny, kto nie pracujezdalnie, nie ma pasywnego zrodla przychodu/dochodu/oszczędności tam nie pojedzie dopóki niejest ścigany.

Jest tyle pięknych miejsc w regionie a oni wygrali Kambo... To tak jakby móc mieszkać w dowolnym kraju Europy i wybrać Białoruś


Dokładnie brachu :D
@Nusantara praca w korpo xD dobre dla podludzi z mentalnością niewolnika

@lskx Praca zdalna spoko w Kambo i okolicach bo życie jest tam tanie

Wy widzicie ubóstwo Khmerów a inni widzą w tym tanią siłę roboczą. Wy widzicie brak sanepidu, kontroli, przepisów i podatków a inni ułatwienia w otwarciu tam biznesu i nie mam na myśli tych pseudo gastronomii które nieudolnie próbowali prowadzić na miejscu polscy youtuberzy.

Osobiście znam kilku Polaków którzy
Nikt normalny, kto nie pracujezdalnie, nie ma pasywnego zrodla przychodu/dochodu/oszczędności tam nie pojedzie dopóki niejest ścigany.


@lskx: ja pracuję zdalnie, kasę mogę liczyć w "paszportach DżunQ" i za ch.ja bym tam nie pojechał, żeby mieszkać. Korea, Japonia, w ostateczności Wietnam, Tajlandia, Filipiny, gdzie jednak jest jakiś przemysł i kraj działa, ale nie zadupie czwartego świata gdzie większość jeździ bez prawa jazdy, mechanicy od 10 pokoleń naprawiają na stetoskop (co prawda naprawa
@LuckyStrike:

Praca zdalna spoko w Kambo i okolicach bo życie jest tam tanie

To jakiś mit, wiadomo co jest tam 'tanie'. Chcesz żyć jak człowiek, becalujesz jak w eurokołchozie czy kinach

I mogę wam zapewnić że nigdy ich nie zobaczycie na filmach

No dokładnie
Osobiście znam kilku Polaków którzy wyjechali do Kambo aby tam pić mleko a nie doić krowy. I mogę wam zapewnić że nigdy ich nie zobaczycie na filmach chociaż wszyscy ich tam dobrze znają.


@LuckyStrike:
w słonecznym cieniu
na miękkim kamieniu
siedziała stojąc
młoda staruszka
i nic nie mówiąc rzekła:
jaki dziś upalny mróz

¯\(ツ)/¯
@darth_invader: no ale ty nie musisz się migać od niezapłaconych alimentów czy wiszącego na tobą wyroku... ja regularnie latam do Japonii bo mi za to płacą :) i jak dla mnie (k)raj idealny ale na lotniku sprawdzają czy nie ma nakazu aresztowania więc to raczej nie miejsce dla alimenciarzy :)
Wy widzicie brak sanepidu, kontroli, przepisów i podatków a inni ułatwienia w otwarciu tam biznesu i nie mam na myśli tych pseudo gastronomii


@LuckyStrike: Wolność gospodarcza w Azji to mit. Pseudo gastronomia to właśnie jedyny biznes który można tam prowadzić na dziko. Jakikolwiek inny, poważny biznes wymaga zarejestrowania działalności, płacenia podatków i posiadania stosownych pozwoleń czy licencji.
- Jak zaczniesz obracać tysiącami dolarów i zatrudnić ludzi bez zarejestrowanej działalności to prędzej