Wpis z mikrobloga

Moja historia "spadkowicza":

2019 - Pierwsza myśl o kredycie na mieszkanie cofnięta przez zmiane pracy na lepiej płatną i zmiane podejścia na "jestem młody, jade z koksem z odkładaniem"

2020 - Podwyżki w pracy, kolejny etap - "jestem młody, jade z koksem z odkładaniem"

2021 - Podwyżki w pracy, kolejny etap - "jestem młody, jade z koksem z odkładaniem"

2022 - Podwyżki w pracy, kolejny etap - "jestem młody, jade z koksem z odkładaniem"

2023 - Podwyżki w pracy, kolejny etap - "jestem młody, jade z koksem z odkładaniem"

I aktualnie witam się w 2024 z kupowaniem z dobraniem małego kredytu jak tak dalej pojdzie, na szczescie mam tak wyjebisty wkład własny ze mogę dobrac 100-150k na 35 lat nawet zwykłego i mieć wywalone.

#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@koral: Nie przejmuje się tym, nawet teraz na zwykłych warunkach rata wynosiłaby tylko 900zł a zmniejszała by się skokowo bo przy utrzymaniu wypłat spłaciłbym to 150k w nie więcej niż 10 miesięcy , nie mam dzieci, ja i dziewczyna (przyszła żona) pracujemy w dobrych branżach ja it ona konczy studia lekarskie za 1,5 roku. Nawet na minimalnej dałbym rade utrzymać to mieszkanie. Nie mówiąc o tym że gdybym wszedł jednak w
  • Odpowiedz
@Liarek123: Jesteś wygrywem z IT, więc w sumie nie ma znaczenia, czy coś kupisz teraz, czy nie. Z uwagi na gigantyczne zarobki kredyt nie ma większego znaczenia. Tani, drogi => whatever, nawet nie odczujesz.

Beki i ich brak to problem podludzi spoza IT.
  • Odpowiedz
  • 0
@Liarek123

Nie pracujecie w dobrych branżach, niestety

Dziś nie ale IT jutro będzie słabo opłacane
A lekarz to totalnie śmiech...

Obecnie AI stawia lepsze diagnozy także jutro lekarz będzie tani
  • Odpowiedz
  • 0
@koral: Stary, jako programista od 9 roku życia i osoba która lubi nowinki AI mogę ci powiedzieć ze ostatnie o co się martwie to AI. Będzie trzeba to znajdę inną prace, studia mam z zarządzania wiec moge isc nawet na rekrutera do korpo. Nie boje się zadnej pracy a 9 stówek na ratę to jak splunąć dzisiaj. Mam jeszcze wiele lat spokoju tak samo jak moja dziewczyna więc do tego czasu
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88: Mnie nie potrzeba złotych czasów. Zaczynałem gdy popyt był normalny, dzisiaj jedyne co sie stało to wróciliśmy do sytuacji z roku 2018 +-. Zarobić w IT powyzej 10k w Polsce to nadal zero problemu dla kogoś kto ma doświadczenie, jezyk i wie co robi. Jak słysze to skomplenie ze jest źle to mi się śmiać chce, bo zaczynałem od stazu za 900zł gdzie pochłaniało mi to paliwo na dojazdy. Bez
  • Odpowiedz