Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was kojarzy czy można kupić czujnik temperatury pokojowej, ale z jakimś np małym ekranem który będzie pokazywał np. Aktualną temperaturę? Monter pompy zamontował mi coś jak na zdjęciu. Ja mam przewód w puszce i wygląda to na ścianie paskudnie. Mówiłem że chce coś innego ale rozłożył ręce dlatego chcę coś kupić na własną rękę. Widziałem w necie sporo typu termostat pokojowy do podłogówki tylko pytanie czy to będzie pokazywać temperaturę plus wysłać sygnał do pompy z aktualną temperaturą panującą w salonie?

#budownictwo #pompaciepla #hydraulika
ysza - Czy ktoś z Was kojarzy czy można kupić czujnik temperatury pokojowej, ale z ja...

źródło: 20240103_161945

Pobierz
  • 13
@ysza: Kup sobie poprostu taki termometr jaki ci sie podoba a ten zakryj czymś ładniejszym, niekoniecznie termometrem. Trzeba było zamontowac ten w takim miejscu zeby nie raził
@ysza: opcje są 2 albo zastępujesz obudowę tego czymś ładniejszym. Albo szukasz jakie regulatory obsługuje dana pompa.

kwestia jest taka, że masz wtedy jakąś centralkę podpiętą pod pompę i regulatory pokojowe się z nią łączą.


@lobo: i #!$%@? całą instalacje. Z tego co jest teraz sterownik odczytuje temperaturę i może nawet uczyć się charakterystyki budynku dostosowując moc.
Jak #!$%@? takie piękniutkie panele, to pompa będzie chodziła na zasadzie włącz wyłącz
via Wykop
  • 0
Dzięki za odpowiedzi.
@zibizz1 mam obecnie to zasłonięte ramką i "ślepą" klapką z serii jak włączniki świateł, ale mam wrażenie że przez to przekłamuje mi temperatury
@Kutang-Pan Pompa produkcji Ekodom Grudziądz czyli gość sam składa pompy od lat i ma niezłą renomę w okolicy
@Bad_Wolf nie ma żadnych oznaczeń
@ysza
Takie z ekranem bardziej przekłamują, bo często więcej ciepła wydzielają.
@Kutang-Pan To nie jest termostat tylko czujnik. Ja mam identyczny wewnątrz i na zewnątrz. Ale ten wewnątrz pełni tylko funkcje informacyjną. Przydatny jest przy ustawieniu krzywej grzewczej bo pompa zapisuje wykresy więc widać czy wraz ze zmianą temp zewnętrznej zmienia się wewnętrzna. Jak już się ustawi krzywa w pierwszym sezonie to potem jest zupełnie zbędny
via Wykop
  • 0
@Bad_Wolf: jest jedynie drobny napis nadrukowany ELTERM

@zibizz1 dokładnie to tak działa u mnie jak opisujesz na swoim przykładzie. Po prostu miałem na początku mieć termostaty w całym domu, ale co do czego tylko mam podłączony do celów informacyjnych salon. Może faktycznie nie ma co kombinować. Myślałem, że zasłaniając to zaślepką mam z opóźnieniem aktualny stan temperatury.
@ysza: Bo masz pewnie z opóznieniem jakims ale to nie istotne, czy jest jakas różnica że termometr przeskoczy o 0.1 dopiero za 30 minut a nie natychmiast jak zmieni sie temp w pomieszczeniu? U mnie pompa ciepła i tak wygładza wskazania więc te przeskoki są tak z 1/dzień
zibizz1 - @ysza: Bo masz pewnie z opóznieniem jakims ale to nie istotne, czy jest jak...

źródło: temp

Pobierz