Wpis z mikrobloga

Mirki ojciec zapisał mi #dom i skończyło się #ubezpieczenie on to płacił ja w sumie tez będę. Ale on chodził do jakiejś baby co go łapała na kasę na ubezpieczeniu tam ubezpieczenie się skończyło. Czy ja musze iść teraz do tej baby żeby powiedzieć jej że dom jest na mnie? Ojciec miał obowiązek ubezpieczyć dom bo miał pole ja pola nie mam. Jak ubezpieczenie się skończyło to będę miał jakąś karę że nie ma ciągłości?
#ubezpieczenia
  • 8
ubezpieczenie domu to nie OC za auto


@ChempyTuj: Błąd, kluczowa rzecz:

Ojciec miał obowiązek ubezpieczyć dom bo miał pole


@AnonimowyPan ubezpieczenie budynków rolnika jest obowiązkowe tak samo jak OC auta, czyli trzeba zgłosić zmianę właściciela.
@sayanek: ale OP pisze że on rolnikiem nie jest - dlatego tak jak napisałem, on ubezpieczać nie musi. Jedyne co to ojciec powinien zgłosić fakt że przestał być właścicielem budynków.

@AnonimowyPan Ty możesz ubezpieczyć gdzie ci pasuje, ojciec niech zgłosi do ubezpieczyciela że przestał być właścicielem
@ChempyTuj: Ale ja tylko odniosłem się do tego, że ubezpieczenie domu czasami jest jak OC za auto :)

On ubezpieczyć nie musi, ale jak ojciec nie zgłosi zbycia budynków i pola, to dostanie prolongatę i później wezwania do zapłaty.
@AnonimowyPan: Nie chciałeś iść do agenta, jak twój ojciec to teraz się męcz i dzwoń do nich z pytaniami :D (do nich, w sensie tam gdzie liczysz sobie sam ubezpieczenie) W końcu zarabiają na Tobie, to niech pomogą i powiedzą.