Wpis z mikrobloga

Miraski w jakim zakresie korzystacie na co dzień w pracy z kubernetesa jako zwykły dev (java here)?
Ogarniacie clustry, tworzenie tego, deploymenty ręcznie używając command liny czy Wasza praca to tylko poprawić skalowanie w helmie jak coś nie bangla, sprawdzać logi przy deployu na proda i tyle? Dopiero uczę się więc ciekaw jestem na ile będę wykorzystywał w pracy i co powinienem szczególnie umieć.

#programista15k #kubernetes #docker #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@mirek_dev to zależy, w poprzedniej pracy robiłem od A do Z, razem ze stawianiem monitoringu i reakcja na powiadomienia z niego. W obecnej nie mam do niczego dostępu i tylko wrzucam kod na repo
  • Odpowiedz
@mirek_dev stawialiśmy to z 10 lat temu jak icinga zmieniła się w nagios czy odwrotnie i tego użyłem i potem tylko dodawaliśmy serwery i usługi do monitorowania. Dziś pewnie inaczej bym to robił
  • Odpowiedz
@mirek_dev: U mnie to głównie sprawdzam logi, czy nie ma jakiś wywalonych instancji. Jak trzeba to dorzucam lub zmniejszam ilość nodes na Azure i instancji w configu w zależności od sezonowości obciążenia. Czasem restart robię jak jest jakiś problem ze stabilnością. Deploy z pipeline repo robiony.
Sam myślę nad jakimś kursem, aby od podstaw postawić apkę na kubernetesie.
  • Odpowiedz