Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie: fizycznie mieszkam w Warszawie, chce wynająć mieszkanie we Wrocławiu do celów prowadzenia #jdg bez znamion używania go do celów prywatnych - ot kawalerka, kanapa, ekspres do kawy, szafki i biurko i wiadomix odliczać od tego hajsik, jestem VATowcem. Adres zamieszkania w CEIDG mam podany 50km od Wrocławia, usługi świadczę głównie dla firmy zlokalizowanej w Poznaniu, ale zdalnie. Mieszkanie jest mi…. po prostu potrzebne, na FV ma być „wynajem biura” a w umowie wynajem mieszkania do celów prowadzenia działalności gospodarczej. Seems legit or not? #b2b #jdg
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita: no właśnie… chciałbym mieć tam to mieszkanie do celów… prowadzenia działalności ;) ale bym w nim nie mieszkał ;) tylko prowadził biuro ale żyjąc w Warszawie (to by sugerowały chociażby ewentualne płatności kartami)
  • Odpowiedz
@dziend0bry: jeżeli chodzi o wynajem mieszkania i przeznaczenia go na biuro, to nie ma problemu.
Raz że nie ma kontroli w dochodowym, więc nie będą patrzeć czy całe mieszkanie nosi znamiona biura .. nawet nie musi.

Jedyne co musisz to umieć to uzasadnić urzędnikowi, który defacto nigdy o to nie spyta.
  • Odpowiedz