Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad męską higieną osobistą i domową.
1- Jak często myjecie pościel - poduszki?
2- Ile razy używacie ubrania zanim je upierzecie?
3- W jakich temperaturach pierzecie, jak dużo detergentu dajecie?
4- Myjecie włosy rano czy wieczorem?
5- W zależności od tego kiedy myjecie włosy np myjąc wieczorem nakładacie kosmetyki na włosy rano czy po umyciu - wyschnięciu włosów?
6- Jak często używacie jakiś kosmetyków do skóry dłoni, stóp, twarzy?
7- Jak dużo kosmetyków w tym mydeł, żeli, toników, lakierów, past etc etc macie?
8- Jak często odkurzacie i trzepiecie materac, kanapy, ścieracie parapety w sypialni?
9- Macie zwierzęta? Jakie? Jak wpływają na zdrowie waszej np skóry? Borykacie się z jakimiś zapaleniami powodowanymi przez zwierzaki?
10- Jecie w pokoju czy kuchni?
11- Po posiłku idziecie od razu umyć ręce, stosujecie jakieś nawilżane chusteczki żeby nie fatygować się za każdym razem do łazienki? Może znacie jakieś środki które pomagają utrzymać higienę rąk które można trzymać przy komputerze a nie wymagają wody?

Jak o coś nie zapytałem a jest coś co chcecie dodać to śmiało, wszystkie aspekty higieniczne mnie interesują.
#higiena #modameska #wlosy #niebieskiepaski #pytanie
  • 8
@Uuroboros 1. Różowa zmienia co tydzień
2. Po jednym dniu laduja w praniu
3. 40 stopni, ale to różowa się tym zajmuje
4. Gole się na łyso xD
5. Patrz #4
6. Codziennie
7. Dużo, ale to różowa kupuje
8. Co tydzień, razem z różową
9. Pies, śpi z nami, nie wpływa na nic
10. Kuchnia otwarta na salon więc jedno i to samo
11. Mam krem do rąk przy komputerze.
@Uuroboros 1.pościeli jakos 2 razy w miesiacu, poduszki i koldra to raz/dwa razy do roku
2. spodnie to z 3/4 dni ( ale nie takie ze 20minut do sklepu), koszulki to zalezy, czasami raz a czasami chodze w podomce z 4 dni, gacie raz, skarpety czasami kilka razy ale to trzeba liczyc godziny, w domu jestem boso, jak zaloze skiety zeby wyjsc do zabki to nie bede ich pral.
3. 40c, detergentow
@ @Uuroboros
1. co 2 tygodnie
2. bluzy, spodnie po 3-4 założeniach, bielizne po każdym założeniu, koszulki latem codziennie, teraz jak jest chłodno to po 2 założeniach
3. 30/40 stopni, 3/4 nakrętki
4. w większości wieczorem, czasem jak mam tłuste to przed jakimś wyjściem
5. używam dodatkowo tylko odżywki, więc w trakcie mycia
6. do twarzy codziennie, rano i wieczorem. Krem do rąk tylko jak sobie przypomne
7. 5?, nie wiem w
@Uuroboros
1. Jakoś raz na 2 tygodnie
2. Zależy co, koszulka, majtki skarpetki raz, spodnie ze 3 dni?
3. 30 stopni, prawie 1 miarka eko płynu do prania, czasem zmiękczacz mój ulubiony, albo olejek zapachowy z wodą
4. Myję wieczorem
5. układam rano (nic by mi się przez noc nie utrzymało)
6. Dłoni raz dziennie zwykle, do stóp jak się przypomni (raz na parę dni), do twarzy 2 razy dziennie
7. Nie
@Uuroboros Co do protipów dotyczących higieny to mi przyszedł do głowy irygator do zębów, fajna sprawa, może nitki w 100% nie zastąpi, ale bardzo fajnie działa jak się ma czasem lenia czy po posiłkach. A także czyścik do języka miedziany, żeby antybakteryjny był.
Ty masz jakieś ciekawe protipy?
@LuterKebab Mam stacjonarny i jest super. Używam od prawie roku. Jak nie możesz używać nitki moim zdaniem must have. Chociaż oczywiście różne ludzie mają zęby, niektórzy nie nitkowali nigdy i zęby super, niektórzy nitkują a i tak są problemy także to kwestia indywidualna