Wpis z mikrobloga

Jak zabrać się do rozeznania placu boju co do remontu mieszkania? Zamówić 3 ekipy remontowe i zobaczyć co powiedzą? To z nimi rozmawia się co do tego jak to mieszkanie zrobić, czy to ich pytać o doradztwo w jakie rozwiązania pójść, i jaki zakres prac zrobić a czego nie zrobić? Takie ekipy jeżdzą po ludziach na taki rekonesans/wystawiają wycenę za darmo czy liczą sobie coś za to? Chciałbym też trochę prac zrobić sam, zarówno dlatego żeby czuć że coś zrobiłem w tym mieszkaniu, żeby się nauczyć i żeby było taniej, to da się tak z takimi majstrami umówić, czy raczej kręcą wąsem bo to im przeszkadza w sprawnej pracy?
#remontujzwykopem #pytanie #mieszkanie
  • 15
@interpenetrate jak dużo konkretniej pracy to przyjadą zobaczyć i zrobić wycenę ale nie licz na to że część ty będziesz robił a część oni odrazu wyjdziesz na kombinatora. Co jest do zrobienia?
Najlepiej mieć majstra z polecenia bo z ogłoszeń to nie polecam. Co drugi wielki fachura a później musisz płacić i się jeszcze wkuriwac że sam byś lepiej ogarnął
@interpenetrate: Jak chcesz coś zrobić sam, to najlepiej całe jedno pomieszczenie, żeby sobie nie wchodzić w drogę z ekipą. Co do takiego ogarnięcia co i jak, to warto się zainteresować jakimś architektem, koszt w porównaniu z całym remontem niewielki.
@interpenetrate: ja brałem firmę, którą polecał agent nieruchomości. Kuchnią zajmował się osobny stolarz, chyba dobrze od niego zacząć bo trzeba wiedziesz gdzie rozmieścić kontakty, siłę, oświetlenie. Potem kontakt z firmą budowlaną, wiedząc co mniej wiecej chce w mieszkaniu, wysłałem im jak najbardziej szczegółowe wytyczne. Łazienka, jest chyba najbardziej skomplikowana, projekt robili mi w sklepie, z którym poszedłem do firmy budowlanej, która działała na zasadzie podwykonastwa, co jest średnim rozwiazaniem, dlatego ich
@huggus: @Wykop24h @Kingside Mirki, będę super wdzięczny za wszelkie opinie, mieszkanie 55m2 w wielkiej płycie na śląsku, z taką akustyką że nie da się tam mieszkać. W planach takie ogarnięcie żeby w miarę to wyglądało. Nie zamierzam ukrywać że słychać sąsiadów, to takie te typowe ściany z papieru, upuszczane toczące się kule na podłogę, szczekające psy, biegające drące się dzieci itp.
1. Z tego co się orientowałem, wyciszanie mieszkania to gra
Kurde współczuję ludziom w blokach przy remontach. Ja jak swoj dom robiłem i w nim mieszkałem to już kurvicy dostawałam od funkcjonowania w tym syfie.. nie chce nawet myśleć o sąsiadach wnoszeniu i wynoszeniu tego wszystkiego.

Na ściany i sufit tak jak mówisz kładź kg najprościej i najszybciej a koszt/efekt bardzo dobry. Podłoge też możesz sobie wylać cieniutko jedno pomieszczenie a później kolejne itd. Bedzie równo to panele będą mniej pracować a
@interpenetrate

2. Drzwi dużo dają, nie będą hałasy się z korytarza nieść.

3. Można to ogarnąć za jedyne syfem bez wyrywania futryn, trzeba tylko górna belkę wyciąć. Robiłem już takie rzeczy , przy remontach warto się zastanowić

4. Nie ma takie czegoś jak lekko ogarnąć, możliwe że kable zostały stare a tylko nowa rozdzielnia jest założona i z czasem wyjdą kwiatki.

5. Nie wiem co masz na myśli kostki? Łączenie kabli w
@interpenetrate ogólnie coś tam wiesz ale nie za dużo, a i zapomniałem dodać że na łączenie płyt nie stosuje się siatki tylko najlepiej taśmę amerykańską tze tuff tape i do tego specjalna masę mi najlepiej pracuje się na uniflocie.

Będziesz to robił sam to będzie droga przez mękę jak masz możliwość to lepiej komuś to zlecić
@interpenetrate: obejrzyj kilka odcinków Mario budowlańca i jazda. To nie są trudne tematy, zwłaszcza że sugerujesz że coś już wiesz.
Dodatkowo pomyśl sobie ile czasu sam musisz pracować żeby zapłacić za robotę majstrowi bo czasem lepiej odpuścić