Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka jak działają sankcje i jaki to pic na wodę. Przed wybuchem wojny regularnie używałem pasty Splat Extreme White, produkcji rosyjskiej. Pasta ta została wycofana z Superpharmu na początku 2022 r. razem z dziesiątkami innych produktów pochodzenia rosyjskiego. Po tym jak wjechały sankcje, dostępność pasty drastycznie się zmniejszyła a cena została wywindowana z 20 do 30-40 złotych za tubkę. Ku mojemu zdziwieniu po półtorej roku, pasta pojawiła się na allegro w ilościach hurtowych w cenie 11-15 złotych. Oczywiście zamówiłem, po czym przyszła do mnie pasta w pudełku oklejonym brandingiem Superpharmu. Domyślam się, że w/w sklep musiał pozbyć się towaru pochodzenia rosyjskiego, kupił je jakiś przedsiębiorca i wystawia na własny użytek. Natomiast zdziwiło mnie gdy po niecałych dwóch latach od głośnego obwieszczenia wycofania produktów rosyjskich wchodzę na stronę i pasta pojawiła się ponownie w ofercie Superpharm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #sankcje #rosja
  • 3
@Bardamu: jak widzisz sankcje działały i prawie 2 lata firma była w czarnej d.. Teraz kod produktu (7640168930271) wskazuje na Szwajcarię, czyli udało im się ominąć sankcję, no szkoda. Sugerujesz, że ten 2letni ban był zły? bo ostatecznie udało się ominąć sankcję?
@Bardamu: Oj Saszka kłamczuszku, dalej opowiadaj bajki jak to sankcje nie działają.

https://en.wikipedia.org/wiki/Splat-Cosmetica

Headquarters Switzerland, Latvia, China, Russia, Turkey

In 2011 the Company started international expansion in particular to Chinese market. The same year the exclusive rights to the SPLAT trademark were transferred to IWI AG, Switzerland.

In 2016 company launched its own production of toothbrushes at the Organic Pharmaceuticals factory and opened an office in India.


Czyli co prawda firma