Wpis z mikrobloga

Czy inwertery hybrydowe obsługują ładowanie z sieci? Np w nocy z drugiej taryfy i oddawanie w dzień w zimie.

Ktoś się orientuje czy Foxess hybrydowy umożliwia ładowanie baterii z drugiego zwykłego inwertera Foxess? Są schematy w instrukcji ale mało zrozumiałe.

#fotowoltaika #pv #oze
  • 25
@Djelon: O ile wiem pojęcie "hybrydowe" są różnie rozumiane przez różnych producentów (chińskich i zachodnich). W przypadku budżetowych chińczyków - one NIE oddają energii do sieci zewnętrznej (zakładu energetycznego) - a pracują w zasadzie lokalnie albo dając prą "na dom" albo ładując lokalnie zainstalowane akumulatory z PV (i/lub z sieci, zależnie od ustawień) których energia jest używana tylko lokalnie wtedy, gdy potrzebujemy.
Jak jest z Foxess zupełnie nie wiem. Musisz szukać
@Djelon: deye można tak poustawiać. Nie wiem czy jest to opłacalne, bo zawsze są jakieś straty. Imo jak ktoś ma informacje na ten temat to jestem zainteresowany. Obecnie taryfy mam 1zł nocna i 1,4zł dzienna. 10kWh bateria 10kW panele. Akumulator obecnie pracuje w przedziale pojemności 20-30%
@Bad_Wolf: Ciekaw jestem czy będzie taka sytuacja, że będzie się opłacało zamiast paneli zakupić tani magazyn o dużej pojemności, ładować go w szczycie gdzie będzie prawie za darmo energia, a oddawać poza szczytem i zarabiać na tym.
  • 0
Ciekaw jestem czy będzie taka sytuacja, że będzie się opłacało zamiast paneli zakupić tani magazyn o dużej pojemności, ładować go w szczycie gdzie będzie prawie za darmo energia, a oddawać poza szczytem i zarabiać na tym.


@endrju_pl: a opłaty przesyłowe?
  • 0
@Djelon: ?!? Zwykle BMS'y są raczej dedykowane do charakteru ogniw (wielkości, chemii, prędy etc.) a same połączenie z każdym z ogniw jest dość krótkie - jak to zrealizowali? Który to z listy


@bialy100k: nie foxess, tylko sofar
Djelon - >@Djelon: ?!? Zwykle BMS'y są raczej dedykowane do charakteru ogniw (wielkoś...
  • 0
weź deye( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

też ma, i kilka innych bajerów


@Bad_Wolf: właśnie widzę że ma fajne funkcje, dodatkowe wejście na generator/inne pv, obsługę baterii 48V. Ale instrukcja mi nie rozjaśniła czy działa podobnie z dowolnymi bateriami jak ten sofar z filmu powyżej.
No i martwię się jak z trwałością i jakością,
@Djelon: masz dwa rodzaje falowników (akumulatorów),
HV - wysokonapięciowe
LV - niskonapięciowe

HV - prawie nie masz szans na budowę tego w domowych warunkach. Nie dość, że BMS trudnodostępne to masakrycznie drogie albo rzeźba jak na filmie, czytaj: nie masz pojęcia nie tykaj¯\(ツ)/¯
LV (48V) - tu masz łatwiej i taniej.

Każdy akumulator i tak wymaga BMS, najwyżej falownik z nim nie będzie gadał i trzeba będzie ręcznie ustawić parametry.

Co
B.....f - @Djelon: masz dwa rodzaje falowników (akumulatorów), 
HV - wysokonapięciowe...

źródło: 2024-01-01 11_01_48-b30240301002118-使用说明书-储能三相-sun-5-12k-sg04lp3-eu-德业英文.pdf - Adobe Acrobat Reade

Pobierz
  • 0
@Bad_Wolf: tak dokładnie jak napisałeś, chodzi o dowolność używania, dla mnie jest oczywiste że bms musi być i każdy gotowy produkt go ma (pewnie poza bateriami ołowiowymi/trakcyjnymi), a w DIY też trzeba go zainstalować.