Wpis z mikrobloga

Mam gdzieś Konfederację, ale ta teoria o ich chęci wejścia w koalicję z PiS jest wyssana z palca. Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.

Argumenty Mentzena przemawiające za tym, że Konfa nie planowała koalicji:
- stracilibyśmy wiarygodność u swojego elektoratu
- mamy świadomość jak skończyli poprzedni koalicjanci PiSu (LPR, Samoobrona, Porozumienie Gowina)
- nam się nigdzie nie spieszy, w Europie jest koniunktura na partie prawicowe i liczymy na to, że Konfederacji z roku na rok będzie przybywać wyborców

Argumenty Korwina przemawiające za tym, że Konfa planowała koalicję:
- tak mi się wydaje
- jestem starym atencjuszem, który lubi podymić
- jestem wkurzony na swoich kolegów z partii więc chętnie im jakoś dowalę

Faktycznie, ciężko ocenić, kto jest bardziej wiarygodny. xD

#konfederacja #mentzen #korwin #neuropa #polityka
  • 12
Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.


@falden: @NijuGMD akat Mentzen to pierwsza osoba która na taki deal z PiSem pójdzie - pokazał, że nie ma kręgosłupa i jest w stanie zdradzić każdego byle tylko się nachapać.

Oczywiście jeśli Wipler mu pozwoli xD
@sorek:

Partie polityczne to nie związki uczuciowe i tam nie istnieje takie pojęcie jak ,,zdrada''. One muszą działać pragmatycznie. Mentzen prawdopodobnie zlecił jakieś wewnętrzne sondaże i z nich wyszło, że Konfederacja po odcięciu się od Korwina więcej zyska niż straci. Z Braunem pewnie sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i stąd takie stanie w rozkroku.
Partie polityczne to nie związki uczuciowe i tam nie istnieje takie pojęcie jak ,,zdrada''.


@falden: jeśli myślisz, że honor nie obowiązuje polityków, to sam przyczyniasz się do niskiej jakości polityków.

Honor to podstawa.
jeśli myślisz, że honor nie obowiązuje polityków, to sam przyczyniasz się do niskiej jakości polityków.


Honor to podstawa.


@sorek:

Nie ma nic niehonorowego w wycinaniu ludzi szkodzących partii.
Mam gdzieś Konfederację, ale ta teoria o ich chęci wejścia w koalicję z PiS jest wyssana z palca. Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.


@falden: Już poszli całą zeszłą kadencję, a ty dalej nie zauważasz. Skąd więc pomysł, że tym razem to zauważysz i nie zrobisz fikołka? Ot tu jakaś spółeczka, tam dotacja, gdzie indziej mądre słowo, a potem Konfederaci nie będą atakować