Wpis z mikrobloga

Mam gdzieś Konfederację, ale ta teoria o ich chęci wejścia w koalicję z PiS jest wyssana z palca. Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.

Argumenty Mentzena przemawiające za tym, że Konfa nie planowała koalicji:
- stracilibyśmy wiarygodność u swojego elektoratu
- mamy świadomość jak skończyli poprzedni koalicjanci PiSu (LPR, Samoobrona, Porozumienie Gowina)
- nam się nigdzie nie spieszy, w Europie jest koniunktura na partie prawicowe i liczymy na to, że Konfederacji z roku na rok będzie przybywać wyborców

Argumenty Korwina przemawiające za tym, że Konfa planowała koalicję:
- tak mi się wydaje
- jestem starym atencjuszem, który lubi podymić
- jestem wkurzony na swoich kolegów z partii więc chętnie im jakoś dowalę

Faktycznie, ciężko ocenić, kto jest bardziej wiarygodny. xD

#konfederacja #mentzen #korwin #neuropa #polityka
  • 12
  • Odpowiedz
Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.


@falden: @NijuGMD akat Mentzen to pierwsza osoba która na taki deal z PiSem pójdzie - pokazał, że nie ma kręgosłupa i jest w stanie zdradzić każdego byle tylko się nachapać.

Oczywiście jeśli Wipler mu pozwoli xD
  • Odpowiedz
  • 1
@sorek:

Partie polityczne to nie związki uczuciowe i tam nie istnieje takie pojęcie jak ,,zdrada''. One muszą działać pragmatycznie. Mentzen prawdopodobnie zlecił jakieś wewnętrzne sondaże i z nich wyszło, że Konfederacja po odcięciu się od Korwina więcej zyska niż straci. Z Braunem pewnie sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i stąd takie stanie w rozkroku.
  • Odpowiedz
Partie polityczne to nie związki uczuciowe i tam nie istnieje takie pojęcie jak ,,zdrada''.


@falden: jeśli myślisz, że honor nie obowiązuje polityków, to sam przyczyniasz się do niskiej jakości polityków.

Honor to podstawa.
  • Odpowiedz
  • 1
jeśli myślisz, że honor nie obowiązuje polityków, to sam przyczyniasz się do niskiej jakości polityków.


Honor to podstawa.


@sorek:

Nie ma nic niehonorowego w wycinaniu ludzi szkodzących partii.
  • Odpowiedz
Mam gdzieś Konfederację, ale ta teoria o ich chęci wejścia w koalicję z PiS jest wyssana z palca. Nawet jeżeli część Narodowców była temu przychylna to Mentzen by na to nie poszedł.


@falden: Już poszli całą zeszłą kadencję, a ty dalej nie zauważasz. Skąd więc pomysł, że tym razem to zauważysz i nie zrobisz fikołka? Ot tu jakaś spółeczka, tam dotacja, gdzie indziej mądre słowo, a potem Konfederaci nie będą atakować
  • Odpowiedz