Wpis z mikrobloga

Jako że stock'owy cooler w i5-12400 nie daje rady, potrzebuję coś większego:
1. Zastanawiam się nad:
ENDORFY Spartan 5 MAX 120mm lub wersją bez "MAX".
Czy dostanę coś lepszego w tej cenie?
Trochę przeraża mnie ten system mocowań, ale skoro wszyscy tak robią, to chyba jest ok : )

2. PROBLEM:
Producent obudowy twierdzi że max wysokość chłodzenia to 140mm,
cooler wg. producenta to 146mm (wysokość liczona od powierzchni procesora).
Zmierzyłem linijką odległość od laminatu płyty głównej, do blachy obudowy, wyszło 161mm.
Wg. danych w internetach, powierzchnia CPU wystaje na 7,5mm ponad powierzchnię laminatu płyty.
To daje 153,5 mm realnej przestrzeni (CPU <-> ściana obudowy) vs 146mm wymiar coolera.
Jest to 7,5mm zapasu. Będzie dobrze? Czy szukać mniejszego?

3. Czy może istnieć problem braku miejsca pomiędzy spodem (strona przeciwna względem montażu CPU) mobo, a boczną blachą obudowy? Czy to tylko moje przewrażliwienie?

#pcmasterrace #komputery
  • 6
@lotos10: deepcool ag400 - 150mm
spartan oczywiście do eliminacji, custom obudowa i montaz wentylatora ktorego w razie awarii - 0 mozliwosci wymiany i cale chlodzenie na smietnik
Z tyłu raczej standardowe brackety montazowe, wiec nie powinno byc problemu.
Jako że stock'owy cooler w i5-12400 nie daje rady


@lotos10: Mmm, skąd ja to znam, gunwo chłodzenie od Shintela które powodowało że po sekundzie Cinebencha procek dobijał do 100C. xD

Ja załatwiłem od SilentiumPC ramkę montażową pod LGA1700 dla Fery 3 którą miałem pod i5-4460 i nawet przy włączonym turbo i maksymalnym obciążeniu z bananem na procku max dobija do 60C a w idlu wisi w okolicy 30C.

Do tego procka
  • 0