Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Czy biedronka właśnie pobiła rekord w ilości różnych cen na jeden produkt? Chodzi o napój o smaku coli, pojemność 2 litry.
1) Zacznijmy od ceny regularnej 9,89 zł za 2-litrowa butelkę.
2) Paleta z 4pakami na której widnieje informacja 6,49 przy zakupie 4 sztuk. (niestety nie mam zdjęcia i taką kwotę pamiętam, jeśli się mylę to przepraszam)
3) reklama na drzwiach wejściowych 5,99 przy zakupie 2-paku.
4) paleta z 2pakami okraszona informacją, że przy zakupie 3x2 pak to 4,99 za butelkę.
5)Zachęcony tak korzystną opcją postanowiłem skusić się na te 6 sztuk. Idąc zadowolony do kasy samoobsługowej, zgodnie ze stanem rzeczywistym wklepalem ilość 6, zeskanowałem kod z butelki no i się zaczęło...
47,74 do zapłaty co daje nam 7,9566666 za sztukę. Kwota dziwna wynika z rabatu
11,6??? Trzy znaki zapytania, ponieważ nie potrafię tego ugryźć jak to system przekalkulował.
Pani z obsługi stwierdziła, że to moja wina, ponieważ źle zeskanowałem kupowany towar. Według niej powinienem podać ilość sztuk 3 i wczytać kod z dwupaka. WTF?! To do cholery poinformujcie klienta, że aby otrzymać rabat na 4,99 należy w ten sposób skanować. Ile osób robiąc większe zakupy dało się tak nabić w butelkę? U mnie tylko to, że oprócz w/w kupowałem tylko 3 inne produkty zapaliło lampkę, że coś się nie zgadza ten końcowy rachunek. Koniec końców kwotę 47,74 mam w ciągu 7 dni otrzymać z powrotem na kartę z której opłaciłem zakupy i drugi raz zapłaciłem za samą colę 29,94.
Brawo biedronka! Na koniec roku w sprytny sposób chcieliście sobie podbić zyski!
mk90 - Witajcie,
Czy biedronka właśnie pobiła rekord w ilości różnych cen na jeden pr...

źródło: Screenshot_2023-12-31-07-53-30-45_2b7ef2028b0b5e68f26e9369bd60489d

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@drogba90: Skoro mają takie zyski to niech do cholery opracują jakiś algorytm, żeby ten ich system kasowy prawidłowo naliczał rabaty, bo tego jak zrobił to w moim przypadku nie jestem w stanie pojąć.
Policzył 4 sztuki po 6,99 a dwie po cenie regularnej 9,89.
  • Odpowiedz
@mk90: Bo zrobiłeś pewien błąd. Cena za sześciopak obowiązuje wtedy jak masz kartę biedronki i kod dotyczący sześciopaku. A nie sześciu pojedynczych butelek. Powinieneś wziąć sześciopak i skanować kod kresowy na opakowaniu zbiorczym.
Też się na coś takiego nadziałem, ale miła pani ukrainka mi to wyjaśniła w przystępnych słowach łamaną polszczyzną i rosyjskim.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Mam kartę Biedronki i wczytałem ją, a co do skanowania masz rację, powinienem był zeskanować 3 razy dwupak( również ekspedientka mnie doszkoliła) Ale jaka to do cholery jest różnica? Czy system nie powinien być na tyle inteligentny i sumować, że dwie butelki= 2 pak? Jeśli nie, to obok kartki informującej o promocji powinno być tłustym drukiem napisane, że warunkiem jest zeskanowanie kodu z dwupaka a nie pojedynczej butelki, prawda?
  • Odpowiedz