Wpis z mikrobloga

  • 14
@nietak7 te trolle zawsze używają te typowe pisowskie "buzzwordy", których nikt inny nie używa oprócz samych polityków pisu i ich mediów. Totalsi, koalicja 13 grudnia, koalicja chaosu, obóz patriotyczny itd.
  • Odpowiedz
@nietak7: Głupi mem, głupie hasło.

Przecież można wymyślić coś sensownego w tym schemacie "nie jestem za pis, ale...".
Może być trudne, może być naciągane, ale jednak nie jest to "pis-red-flag" aż taki jak poniższe hasełka:

Totalsi, koalicja 13 grudnia, koalicja chaosu, obóz
  • Odpowiedz
@inozytol Nie zgodzę się. "Fajnopolak" jest ewidentnie sztuczne i używane wyłącznie przez konta szmateckiego. Jak widzę, że ktoś tego nagminnie używa i przejrzę profil to jeszcze ani razu się nie pomyliłem i każde takie konto leci na #czarnolisto z dopiskiem "#!$%@? pisowiec".

To nie to samo co np. "mocherowy beret" czy "leming", które były powszechnie używane przez ludzi z różnych kręgów i w różnym wieku.
  • Odpowiedz
jest ewidentnie sztuczne


@Tytanowy_Lucjan:

"Fajnopolak" (przynajmniej tak, jak ja to rozumiem), był określeniem ludzi, którzy byli może trochę inni od reszty społeczeństwa.
Zwłaszcza w serialach. Praca w korpo, wielkie, ładne mieszkanie. Wszystkie elementy życia i charakteru były "bezpieczne". Kompletnie nic, co wychodziłoby poza "pop". Poglądy? W żadną stronę. Centrum od centrum. "żeby każdy był szczęśliwy i najedzony, a na świecie nie było wojen". Brak jakiegoś tła i przemyśleń. Gdyby szukać zastanych "opakowań", to najbliżej byłoby użyć "konfromista+konsument", może trochę "leming". Jednak to nie do końca oddawało
  • Odpowiedz