Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi czy minister aktywów państwowych może sobie zamknąć jedna decyzją KGHM albo Orlen?

.. jeśli nie może to dlaczego twierdzicie że minister kultury może zamknąć spółkę skarbu państwa jedna decyzją?

I żeby nie było...nie mam nic z PiS wspólnego.
  • 19
@Pan_krecik: Bo telewizja to specyficzna spółka objęta kodeksem spółek handlowych i ustawą o mediach publicznych różnicującą czynności w stosunku do normalnych spółek

minister aktywów może zwinąć spółki gdzie skarb państwa ma 100% udziału a ani kghm ani orlen nimi nie są (choć skarb ma specjalne uprawnienia bo to spółki strategiczne) a dodatkowo są na giełdzie więc podlegają przepisom spółek publicznych
  • 0
@zdrajczyciel No ale nie minister powołał tą spółkę.

Powołano ja ustawą. I logika nakazuje rozwiązac ja ustawią.

Że nie wspomnę o zapisach konstytucji, która jasno określa kto i na jakich zasadach ustala warunki pracy mediów publicznych.
  • 0
@gorzki99

@Pan_krecik: Wezcie wy sie zdecydujcie.


Jacy Wy? xD każdy kto nie modli się do tuska jest Pisowcem? Masz paranoję.

Kontroli NIK orlen nie wpuszcza bo to "spolka prywatna"


Orlen nie jest spółka prywatną. A nawet jakby był to NIK zawsze powinien mieć PRAWO i OBOWIAZEK kontroli instytucji z udziałem aktywów państwowych.

A teraz pytanie czy spolke prywatna moze zamknac rzad?

Rząd nie ma prawa zamknąć prywatnej spółki.

Wy nawet spojnie
Orlen nie jest spółka prywatną. A nawet jakby był to NIK zawsze powinien mieć PRAWO i OBOWIAZEK kontroli instytucji z udziałem aktywów państwowych.


@Pan_krecik: No i wlasnie nie zostal wpuszczony bo niby aktywa panstwowe nie maja tam 51%. Czyli spolka z wiekszoscia prywatna.

Że nie wspomnę o zapisach konstytucji, która jasno określa kto i na jakich zasadach ustala warunki pracy mediów publicznych.


@Pan_krecik: A tymczasem nie milkna glosy ze KRRiT
@Pan_krecik: likwidacja to nie jest zamknięcie, to stan prawny, kiedy wchodzi nadzór, a zarząd ma mało do powiedzenia. Spółka może zbankrutować, ustawą chcesz zmienić stan, że w praktyce są bankrutem? Duda obciął kasę i telewizji zabraknie ponad 1,2 mld. Zawetował ustawę i nie ma jak dofinansować telewizji. Fundusze zapasowe nie wystarczą na pokrycie strat.
Potrzebna jest restrukturyzacja i audyt. A jak kasa wypływała do pisowskich funkcjonariuszy widać z raportu NIK i
  • 0
@gorzki99

@Pan_krecik: No i wlasnie nie zostal wpuszczony bo niby aktywa panstwowe nie maja tam 51%. Czyli spolka z wiekszoscia prywatna.


#!$%@?.. każdy akcjonariusz ma prawo do informacji o kondycji spółki. Zwłaszcza większościowy.
Nie rozumiem jak ta patologia ma się do patologi która uskutecznia Sienkiewicz.

@Pan_krecik: A tymczasem nie milkna glosy ze KRRiT jak i tym bardziej RMN zostaly powolane przy zlamaniu konstytucji. To jak to w koncu macie? Stosujemy
Jeśli konstytucją została złamana, należy powrócić do jej stosowania. A nie łamać jej nadal. Co podwójne standardy?


@Pan_krecik: A jak to geniuszu chcesz zrobic jak masz trybunal kuchenny zamiast trybunalu konstytucyjnego? Rzuc jeden pomysl a masz szanse na ozlocenie.

Jeden pomysl jak stosowac konstytucje jak trybunal powie co chce pis. JEDEN.

KAZDA ustawe dlugopis moze wyslac do trybunalu kuchennego i bedzie jak chce pis. czyli zgodnie albo niezgodnie z konstytucja. Nawet
  • 0
@Rasteris nie mam nic do audytu o naprawy mediów publicznych.

Bardzo przeszkadza mi natomiast prostacki styl i forma tej w założeniu formy demonstracji siły.
Z demonstracji siły wyszły akty desperacji i nieudolności.

Smród, fatalny obraz międzynarodowy, i igrzyska przykrywające realne problemy.
Gigantyczny deficyt, rozdawnictwo i pakiet migracyjny.
  • 0
@gorzki99

Jeden pomysl jak stosowac konstytucje jak trybunal powie co chce pis. JEDEN.


KAZDA ustawe dlugopis moze wyslac do trybunalu kuchennego i bedzie jak chce pis. czyli zgodnie albo niezgodnie z konstytucja. I jak Chesz to zrobic?


Prezydent może sobie wetować według własnego uznania. Tak mówi konstytucją i dlatego że ma niezależny mandat społeczny. Co, konstytucja już ci się nie podoba?

Rząd powinien dogadać się z prezydentem a nie iść z nim
@Pan_krecik: Nie obraz sie - Zal was.

kazdy prezydent moze wetowac zgodnie ze swoim prawem. Takie je ma. konstytucyjne.

Ale oprocz tego poprzedni rzad zapewnil mu prawa niekonstytucyjne. Prezydent NIE MA KONSTYTUCYJNEGO PRAWA zawetowania ustawy budzetowej. Ale ma prawo wyslania jej do trybunalu konstytucyjnego. Zamiast trybunalu konstytucyjnego mamy trybunal kuchenny ktory jest NIEZGODNY Z KONSTYTUCJA. Miedzy innymi dzieki NIEKONSTYTUCYJNYM dzialaniom tegoz prezydenta.

Wiec o jakim dogadaniu mowisz? Ty serio jestes tak
  • 0
@gorzki99

kazdy prezydent moze wetowac zgodnie ze swoim prawem. Takie je ma. konstytucyjne.


Dokładnie.

Ale oprocz tego poprzedni rzad zapewnil mu prawa niekonstytucyjne. Prezydent NIE MA KONSTYTUCYJNEGO PRAWA zawetowania ustawy budzetowej. Ale ma prawo wyslania jej do trybunalu konstytucyjnego. Zamiast trybunalu konstytucyjnego mamy trybunal kuchenny ktory jest NIEZGODNY Z KONSTYTUCJA. Miedzy innymi dzieki NIEKONSTYTUCYJNYM dzialaniom tegoz prezydenta.


Nie mam.zasnego sentymentu do PiS, ale prawda jest taka że syf w trybunale konstytucyjnym znaczą
że prezydent aktywnie zwalczał Kurskiego. Jak najbardziej istniało pole do dogadania się.


@Pan_krecik: Porownujesz aktywne zwalczanie nieszkodliwego z punktu widzenia prawa idioty do powolania niekonstytucyjnego tk i krs? Ty aby na pewno wiesz o czym mowisz?

A co kurski mogl jesli chodzi o uchwalanie ustaw? GOWNO?

W sejmie też jest wystarczająca ilość nie-pisowskich posłów do odrzucenia veta


Matematyka to nie jest Twoja mocna strona. W obecnej sytuacji NIE MA MOZLIWOSCI odrzucenia
  • 0
@gorzki99

bardzo prosto. Czas szybko mija. Jeszcze 1,5 roku. Do tego czasu trza kombinowac i NIE LAMIAC KONSTYTUCJI dobrnac do tego momentu.


To rozwiewa moje wątpliwości i kończy dyskusję.

Czuli velem nie jest konstruktywne rządzenie w konsensusie a jednoznaczny #!$%@?, po którym Tusk znowu dostanie stołek w UE a na miejscu zostanie figurant.. powtórka z historii.

Szkoda że nie piszecie od razu, człowiek by nie tracił czasu.
@Pan_krecik: Celem jest NIE LAMANIE KONSTYTUCJI. Cos czego przez 8 lat sie ani pisowi ani dudelowi nie udawalo.

Pomimo ze napisane wielkimi literami to i tak nie dotarlo. I taki wasz obraz. Zdziwienie ze mozna nie lamac konstytucji.
@Pan_krecik: Fajnie ze popierasz.

Moze wtedy jak sie uda zaorac lamiace instytucje typu t kuchenny, krs rmn itp? kazda wydana przez nie decyzja jest niekonstytucyjna.

Wiec mirasku drogi... o zgodnosci z konstytucja orzeka trybunal konstytucyjny. A takiego NIE MA.

Wiec skad pytanie o lamanie konstytucji?