Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś bo ja tego nie rozumiem . Czy jeżeli Wąsik i Kamiński są teraz na żywo pokazywani w sejmie to co policja nie może ich zgarnąć??? Bo co będą się tłumaczyć że nie wiedzą gdzie są???
Polska Policja to naprawdę banda leszczy dzieciaków z fejsbuka potrafi łapać nawet drogówka tylko biedaków potrafi ganiać. Bardziej gardzę policją niż tymi dwoma pisiorami
#sejm #policja #bekazpisu #polityka
  • 8
A gdy się nie stawi to wówczas zostaje poszukiwanym
@ITcrowd: Czyli tak:

sad zasadza wiezienie i informuje o terminie stawienia sie (wyrok jest wiazacy czy musi byc pisemne zawiadomienie o terminie?)

Jesli musi byc pisemne to moga unikac odebrania. Wowczas drugie nieudane doreczenie jest zgodnie z prawem uznane za wykonane. Od tego momentu policja dostaje nakaz aresztowania?

Wiec jakby nie bylo - jeszcze moga se chodzic wolni i policji nic do
  • 0
@gorzki99: czego jeszcze więcej potrzeba
-prawomocny wyrok
-wniosek o zatrzymianie złożony
Czy naprawdę jak ktoś jest chamem w garniturze to jeszcze pieczęć zakonu cystersów ale tylko w zielonym atramencie.
To niech czeka przed sejmem zresztą zawsze na wiejskiej jest sporo patroli

Zwykłych ludzi zamykają i targają po asfalcie jak tylko ktoś z góry na nich gwizdnie.
@gorzki99: szczegółów tej procedury nie znam.
Ale tutaj mamy pewność, że sztuczki formalne będą wykorzystywane na całego. Nie spodziewam się, że Wąsik i Kamiński trafią na kojo.
@JanuszPDM: Ale ja wlasnie staram sie dowiedziec czego potrzeba.

Jesli sad wyznaczyl date poczatkowa odbywania kary to trzeba na nia poczekac. Do tego czasu sa wolni.

Jesli sie nie stawia to:

Jesli wystarczy sam wyrok to od tej daty moze ich doprowadzic policja (na wniosek sadu czy tam prokuratury)

Jesli musza dostac informacje pisemna to moga unikac jej odebrania. Wtedy druga nieudana proba dostarczenia uznawana jest za udana. I znow... wniosek
@HereAfter: No ok. Tylko co dalej?

Sad wyda powiedzmy tego 7 stycznia. Ale na jaka date moze wyznaczyc rozpoczecie odbywania kary?

No i czy takie wydanie juz jest wiazace czy musi byc dostarczone pisemnie? No bo jak musi byc dostarczone to moga unikac odebrania i dopiero druga proba dostarczenia jest wiazaca. Czyli znowu czas leci.