Wpis z mikrobloga

Kłóciłam się z koleżanką co to jest "spalony" w #pilkanozna - czy "spalony" to jest nazwa strzału drużyny A do bramki drużyny B w sytuacji kiedy piłka przelatuje pomiędzy dwoma obrońcami drużyny B jakoś? (na meczu jest zawsze dwóch obrońców tak?)

Może mi to ktoś wyjaśnić jak 5-letniemu dziecku? Bo wyszło na to że już sama nie wiem.
  • 10
@AIicja: Chodzi o to by nie było tak, że piłkarz drużyny A stoi przy bramkarzu B i czeka na podanie cały czas, czyli w momencie podania musi być za linią obrony przy czym linia obrony to może być jeden zawodnik drużyny przeciwnej w polu
  • 0
@AIicja: Chodzi o to by nie było tak, że piłkarz drużyny A stoi przy bramkarzu B i czeka na podanie cały czas, czyli w momencie podania musi być za linią obrony przy czym linia obrony to może być jeden zawodnik drużyny przeciwnej w polu


@zdrajczyciel: chyba w życiu tego nie zrozumiem

czyli w momencie podania do tego piłkarza przy bramkarzu, który - ten piłkarz - nie może tak właściwie przy
@AIicja: masz bramkarza i ostatniego zawodnika drużyny (obronce). Jeżeli napastnik będzie za tym zawodnikiem i dostanie podanie to jest spalony. Dlatego napastnik zawsze musi patrzec gdzie jest ostatni zawodnik z drużyny przeciwnej. Dlatego też sędzia boczny jest na wysokości ostatniego zawodnika