Wpis z mikrobloga

Mirki, problem mam z dyskiem. Nagle, przy kolejnym włączeniu pcta, dysk postanowił się nie załączyć. Windows widzi go tylko w zarządzaniu dyskami jako nowy, nie zainicjowany dysk. Wcześniej oczywiście dysk był sformatowany, miał partycje i dane zapisane.
Żaden program do odzyskiwania danych (nawet by tylko przeskanować i zobaczyć, czy partycje są widoczne) dysku tego nie widzi. Nie jestem w stanie również go zainicjować, bo dostaję "Błąd urządzenia we / wy" czyli "i/o error" (może kiedyś google kogoś tu sprowadzi).
Zakładam, że jest uszkodzony, ale może jest jakieś obejście na gazomierzu by domowym sposobem odzyskać dane? A jeśli nie to czy oddanie dysku do firmy, która dane odzyskuje skończy się ich odzyskaniem? Pieniądze nie są istotne, ważne jest by odzyskać dane.
Jednocześnie dysk wygląda na zdrowy według CrystalDiska.

#kiciochpyta #pcmasterrace #komputery #hardware
ch4k4l4k4 - Mirki, problem mam z dyskiem. Nagle, przy kolejnym włączeniu pcta, dysk p...

źródło: crystal disk1

Pobierz
  • 6
  • 0
@ChristianHorner: chodzi o Hiren’s BootCD?

@wtf2009 teraz tak wygląda wczoraj było to samo tylko dysk był na zielono. Dałem to info z CD bo on wyłapuje ten dysk. A to, że jest uszkodzony to przecież sam widzę i nie szukam potwierdzenia tego a opcji odzyskania danych albo reaktywacji xD
eraz tak wygląda wczoraj było to samo tylko dysk był na zielono.


@ch4k4l4k4: to tylko potwierdza to co wiadomo o umierających twardzielach, z każdym włączeniem pada coraz bardziej, jeszcze kilka razy go włącz/wyłącz to całkiem zniknie xd