Wpis z mikrobloga

Opowiem wam historię świąteczną z Podlaskiej wsi z nutką polityki w tle.

Przyjechałem tu 23.12.2023. Mój dziadek lvl 89 przywitał mnie w drzwiach. Po wymianie uprzejmości, pierwszą rzeczą o którą zapytał było "czy Tobie też Tusk wyłączył telewizję".

Na początku myślałem, że chodzi o tvp info, które dziadek oglądał z pełną pasją, nie rozumiejąc pierwszej połowy treści i nie słysząc drugiej. Najważniejsze że pokazywali tego rudego złodzieja, jaki był naprawdę. Bo jak wiadomo po "zamachu na media" tvp info spadło z rowerka całkowicie sobie ryj rozbijając.

Ależ miałem zdziwienie, że nie chodzi o to. W połowie grudnia CAŁE TVP spadło z rowerka z anten naziemnych i przeszło na DVBT-2. Okazuje się, że cześć ludzi (w tym mój dziadek) oglądała telewizję jeszcze na poprzedniej platformie DVBT1, na której było w zasadzie tylko tvp i jakieś niszowe kanały typu nova czy zoom.

O planowym wyłączeniu mówiono już dawno ale nie spodziewałem się ze dziadek tego nie zakoduje. Bo to, że dziadek oglądał tv z dvbt1 zamiast dvbt2 wiedziałem. Dekoder jest dla niego nieintuicyjny, trzeba używać dwóch pilotów i ogólnie jest źle. TV wymieniać nie chce, mimo że go stać.

Pokazałem mu oczywiście na dekoderze, że tvp1,2 i wszystkie inne są (oprócz info, b oto faktycznie Tusk wyłączył xD), tłumaczyłem że tak jak kiedyś wyłączyli TVN, Polsat i inne, tak teraz wyłączyli TVP. Teraz wszystko jest na dekoderze i tylko przez niego da się to oglądać. To albo nowy telewizor.

No nie, on tak nie chce, Tusk ch*j, bo wyłączył przed świętami. Tak było przez całe święta. Każdego po kolei pytał czy im też Tusk wyłączył sygnał. Po co mu dekoder, jak tam oprócz tvp tylko gowno puszczają.

Z resztą, do tej pory jak przyjeżdżałem na wioskę, to zawsze było komentowane jaki ten Tusk niedobry, ile nakradł itd. TVP info to napiżdżało 12 godzin dziennie na pełnej głośności aż mnie się mozg lasował. Nie dziwi mnie wcale to uzależnienie i agresja.

Ale już widzę zmiany, zamiast oglądać Rachonia zaczął rozmawiać z nami. Zamiast słuchać Ogórek zaczął się bawić z prawnukiem. Zamiast patrzeć na Hołecką, zaczął opowiadać jakieś wesołe historyjki z przeszłości.

Zespół odstawienny powoli przestaje dawać o sobie znać. Agresja w głosie też powoli ustaje, nawet dziś zapytał mnie jak to z tym dekoderem, bo chciał nutki (Jaka to melodia - jego ulubiony program) pooglądać i się faktycznie zaczął uczyć obsługi dekodera, żeby zbyt nudno nie było.

Najlepsze jednak, że teraz betonowy elektorat, taki jak mój dziadek, nie wie totalnie co się dzieje :D Więc czy w pisie będą siedzieć i okupować media publiczne, czy najbliższego toi toia, to z perspektywy tych starszych ludzi nic nie zmienia, bo nikt o tym nic nie mówi. Tak samo czy Pereira odda hasło do Twittera, to większości ludzi powiewa, tylko robi sobie chłop sam problemy.

Teraz nie wiem czy powiedziec mu jutro, czy poczekac do wyjazdu, że Tusk zmienił zdanie i faktycznie będzie całe TVP likwidował. Ale chyba wrzucę granat i zamknę drzwi :) potem zadzwonię jak już trochę ochłonie :D

Słyszałem też ból dupy księdza, który z ambony w ogłoszeniach płakał, że "nowa ekipa" może nie dotrzymać promes na remont kościoła. Chyba będą pielgrzymkę pod sejm organizować.

#tvpis #tusk #bekazpisu #polityka
hdeck - Opowiem wam historię świąteczną z Podlaskiej wsi z nutką polityki w tle. 

Pr...

źródło: temp_file4207769058605090054

Pobierz
  • 4
@blisko_kebab to nie jest kwestia kupna telewizora, dekodera czy pieniędzy. On żąda mieć za darmo w tym telewizorze, tak jak było a rudy ch*j mu wyłączył. Z resztą jak mu proponowałem nowy tv, to on nie chce, bo on będzie zaraz umierał i jemu niepotrzebne, uszczęśliwiać go na siłę nie będę.