Wpis z mikrobloga

@Drmscape2: Gratki, machnąłeś przede mną, bo sam dzisiaj dopiero zaczynam, ale jako Bizancjum ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parę pytań, ile deva łącznie?
Jak zespawnowałeś tak szybko 75 CNów? Bo widzę, że tam w Meksyku dział się jakiś meksyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie spieszyłeś się chyba z utworzeniem RE, jakiś powód tego był?
  • 0
Parę pytań, ile deva łącznie?


@Midnightwish: Coś koło 31k, ale przez ostatnie kilkadziesiąt lat często zmieniałem stolicę żeby koncentrować deva i co chwilę robiłem exploit development, więc trochę deva spuściłem w kiblu w ten sposób.

Jak zespawnowałeś tak szybko 75 CNów? Bo widzę, że tam w Meksyku dział się jakiś meksyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Midnightwish: przeniosłem stolicę do nowego świata. To co widać w Meksyku
  • 0
Jak zespawnowałeś tak szybko 75 CNów?


@Midnightwish: Jeszcze uzupełniając, to przeniesienie stolicy jest o wiele łatwiejsze i mniej kłopotliwe od wybijania CNów aż im się tagi skończą. Ja przeniosłem pierwsze stolicę na Galapagos bo:
a) jest w Ameryce Południowej
b) nie wchodzi w skład regionu kolonialnego
zatem robiąc tam state spełniamy warunki możliwości przeniesienia tam stolicy, odizolowana jedyna prowincja w state na kontynencie. Potem można w analogiczny sposób przenieść stolicę do
@Drmscape2:

Coś koło 31k, ale przez ostatnie kilkadziesiąt lat często zmieniałem stolicę żeby koncentrować deva i co chwilę robiłem exploit development, więc trochę deva spuściłem w kiblu w ten sposób.

31k deva to całkiem niewiele, sam zakładałem, że na exploit + koncentrowaniu deva da radę zbić do ~34k, może nieco mniej. Z drugiej strony im szybciej się podbije, tym mniej komputer deva naklika

To co widać w Meksyku to był mój
  • 0
@Midnightwish: ja nie miałem ani jednej koalicji. No może jak Europę podbijałem to miałem 2 razy koalicję, ale taką, która się momentalnie rozwiązywała przy zawarciu pokoju bo kraje, które mogły dołączyć właśnie dostawały truca. Na pałę to bardzo szybko można RE zrobić, ale przy takich celach w kampanii to lepiej to zrobić stabilnie.
  • 1
@kacpervfr: Tak, w zasadzie to wystarczy się zrobić orthodoxem i nie być kebabem + mieć odpowiednie prowki. Nie wiem czy w 1.36.2 coś zmienili jeszcze w decyzji, ale w 1.36.0 i 1.36.1 nawet nie trzeba było kultury zmieniać. Ja zmieniłem mimo wszystko na grecką bo jak robiłem testowy run na wcześniejszym patchu, to bez zmiany kultury nie dostawalo się T2 reformy zwiększającej liczbę pronoi, a to istotne bo jednak te pronoie