Wpis z mikrobloga

Hej #bushcraft #urbex
Pomóżcie mi z kupnem latarki , używam jej dosyć dużo , i chciałbym już kupić raz a porządnie ale wiadomo jak to natura polaka nie za miliony - chciałbym kupić czołówkę i zwykłą ręczną
Spoko jakby miała wymienne ogniwo z możliwośćią zamiany na baterię ( ale nie jest to mus )
Budżet do 100 jest realny ?
  • 8
@Tadeo123: jest takie jedno fajne forum o światełkach.( ͡° ͜ʖ ͡°) swiatelka.pl
Mam convoya s2+ i jest spoko do jazdy rowerem po lesie czy też chodzenia. Można zmodować latarke i dodać colimator żeby świeciło inaczej jak punktowo i różne sterowniki. Jak chcesz zwykłego to kup z ali/alledrogo, a jak jakiegoś modowanego to pewnie na swiatelka.pl dalej ktos sprzedaje modowane (czesci tez na allegro/ali sprzedaja).
Pewnie są jakies
@Tadeo123 Osobiście jako ręcznej używam Convoy S2+ lub Olighta S2R Baton II lub Neo Tools 99-037. Że wszystkich jestem bardzo zadowolony. Są mocne i dobrze świecą. Zwłaszcza Olight i Neo świecą szeroko, więc na urbex po pomieszczeniach bedą ok. To ostatnia ma dyfuzor.
Jeśli chodzi o czolowkę to używam jakiejś mikro z Decathlona, ale zamówiłem Black Diamond Cosmo. Jak przyjdzie, to sprawdzę, czy jest faktycznie tak dobra, jaki piszą.
Reczna to S2+ nie ma co szukac nic lepszego w tej cenie. Zastanow się jeszcze jaką barwe swiatla chcialbys mieć? Zimne białe czy cieplejsze, bardziej jp2? Ja mam w latarkach tylko zimne a szkoda, bo czasami cieplejsze światlo daje przyjemniejszy efekt.
@Tadeo123 Pokaż, jaka tam jest dioda.

a coś o black diamond Astro ? Czytałeś ?


Moje Cosmo już przyszło, więc mogę Ci coś odpisać na ten temat.
Z tego co widzę, to jest minimalnie słabsza od Cosmo (300lm vs 350lm, co i tak jest zajebistym wynikiem, jak na czolowkę) i nie ma czerwonej diody. IMO, warto brać, zwłaszcza, że wchodzi ten akumulator od BD (muszę kiedyś kupić, bo na bateriach to długo