Wpis z mikrobloga

  • 0
@pietryna123: ryba psuje się od głowy. No tylko to nie są jakieś wyższe klasy, bo ci lokalni urzędnicy, nawet w Łodzi to są czasem goście nawet bez wykształcenia wyższego. Predyscynacją do urządniczenia mają być manifestowane znajomości. On zna tego, zna tamtego. ZDiUM mu stare okna z mieszkania wywoził. To jest darcie mordy przeważnie tylko, bo byle poszerzenie parkingu o 3 metry wlecze się latami. To żałosne jest i świadczy wręcz o
  • Odpowiedz
Gdzie mają zaparkować? A dlaczego mają w ogóle parkować?


@Poludnik20: "Mieszkaj na ulicy gdzie nie ma miejsc parkingowych, narzekaj że nie masz gdzie parkować" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja kupując mieszkanie w centrum, musiałem dokupić miejsce parkingowe by mieć zagwarantowaną możliwość użytkowania auta pod domem. To jest właśnie koszt mieszkania w centrum miasta.

To samo z osiedlami z lat 60/70. Projektowane w momencie gdy na cały blok
  • Odpowiedz
  • 0
@SeriousDude: świetny głos! Dziękuję. Też nie jest tak, że mieszkajac 600 tysięcznym mieście nie ma pracy do której nie byłby potrzebny samochód. Samochodziarstwo to domena małych podupadajacych dziur, w których „funkcjonują” firmemki montażowe żyjące ze zleceń w miejscach a nawet o 1000 km oddalonych. Byznes w postaci czterech rolbolowozów (frod transit i podobne), 10 roboli, i 5 walizek z wiertarkami. Kontrakt na remont domu Niemry, na pół roku. Z zakwaterowaniem w
  • Odpowiedz
Też nie jest tak, że mieszkajac 600 tysięcznym mieście nie ma pracy do której nie byłby potrzebny samochód.


@Poludnik20: Oczywiście, nie każdy musi pracować w korpo aby zaczynać pracę 8-10 by sobie na spokojnie komunikacją dojechać. Gdybym miał zaczynać pracę 2/3/4 w nocy, również bym stawiał jedynie na auto niż luksusową jazdą linią nocną ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale też trzeba być świadomym tego że w
  • Odpowiedz
MPK było przez wiele lat zaniedbywane, szczególnie tramwaje i ich linie.


@SeriousDude: Ja np. całe życie od 4 klasy podstawówki jeździłem tramwajami po mieście, potem w latach licealno studenckich i pierwszych prac (czyli gdzieś 2007-2018) używałem tramwajów i mocno linii nocnych. Obecnie wydaje mi się, że MPK w tamtych latach jeździło lepiej i sprawniej. Przynajmniej linie tramwajowe. Samochodu używałem bardzo mało ale też w związku z tym, że mój czas wolny
  • Odpowiedz