Wpis z mikrobloga

Finasteryd ma tym mniej skutow ubocznych im wiecej mamy andogennow w ciele i jestesmy na nie bardziej czuli. Jesli ktos jest zdrowy i ma duzo androgenow i wysoka wrazliwosc to nie powinno sie nic wielkiego dziac. Jesli jednak osoba go bioraca juz ma malo androgennow moze doswiadczyc sporo problemow.

Ciekawi mnie tez zaleznosc wzrostu skutkow ubocznych fina po latach. Wiadomo ze wraz z wiekiem ilosc androgenow spada wiec naturalnie jesli sami zredukowalismy ich liczbe w stosunku do estrogenow moze powodowac to problemy. Druga rzecz to spadek LH i FSH po dlugoletnim stosowaniu fina.

Kolejna rzecza jaka trzeba poruszyc to 5alfa reduktaza przemienia tez inne hormany nie tylko dht ale tez np progesteronu do allopregnanolon ktory odpowiada miedzy innymi za poczucie leku.

U waskiej grupy ludzi moze dojsc do calkowitego zaburzenia konwersji 5ar i to trwalej.

Z drugiej strony wiadomo, ze brak wlosow oszpeca (poza waska grupa ludzi, ktora i tak z wlosami wygladalby korzystniej) i postarza. Niemniej pamietajcie, ze mieszanie w hormonach nie jest bezkarne i blokowanie najsliniejszego androgenu(nie tylko) moze miec negatywne konsekwencje i to opoznione kiedy ilosc androgennow zacznie sie zmniejszac. Nie sluchajcie tez przyglupow ktorzy mowia ze to sa cukierki widzialem forum gdzie ludzie pisali o stosowaniu flutamidu ( silny antyandrogen stosowany w terapiach dla transow)

Mam szczera nadziej, ze znajda w koncu sposob na walke z lysieniem a nie androgenami. Bardzo kibicuje Japonii, ktora pracuje nad klownowaniem wlosow a wtedy strefa biorcza bylaby nieograniczona.

#finasteryd #lysienie #przegryw #minoxidil
  • 20
@SzmaragdowySmok: Bardzo ważne jest nie tylko ilość dht ale stosunek dht do estrogenu jeśli zablokujesz konwertacje testosteronu do dht to zwiększy ci sie poziom estrogenu. Estrogen zacznie przywiązywać sie do receptorów androgenowych tam gdzie normalnie powinno znajdować sie dht i to bedze powodować z czasem wile problemów. Ludzie piszą ze biorą fina/duta rok i nic im nie jest ale nie wiadomo w jakim stanie bedzie ich organizm po 5 letniej kuracji.
@Marson1234 u mnie dut zadziałał w drugą stronę jeśli chodzi o "skutki uboczne"

Jeśli ktoś miał problem po finie czy ducie to najczęściej przez niezbalansowane hormony co oczywiście wynika z problemu w innym organie np nadnercza czy jądra.
@Major_Kogz: Czyli na ducie skutki uboczne CI przeszły? A długo go stosujesz? Ja stosuje pół roku i póki co nie widze różnicy czy fin czy dut jeśli chodzi o efekty. No ale z drugiej strony, fina dopiero odstawiłem od miesiąca. Brałem na raz fina i duta przez ostatnie pół roku.
@Razor1711 na ducie skutki uboczne? Heheh chłopie mi pała stoi jakbym viagry się nażarł. U mnie dut w drugą stroną zadziałał jeśli chodzi o "skutki uboczne"

Duta stosuje cholera 1.5 roku? Musiałbym w swój dziennik w którym wszystko notuje zerknąć. Wiesz samym efektem blokerów jest to, że blokują wypadanie. Odrost od nich nie zależy.

Ja fina i duta brałem razem może tydzien bo tyle miałem fina resztki
@SzmaragdowySmok na facebooku jakiś doktorek z kliniki losowej pisał coś że nie zna żadnych badań które by mówiły że topical na wersja 0,2% miała takie skutki uboczne jak wersja topical
@essos: finasteryd działa i tak systemowo. Przechodzi do krwiobiegu a nawet jego niewielka ilość mocno obniża dht. Sporo ludzi nie odczuje ubojów fina od razu bo raz są młodzi i mają jeszcze sporo androgenów dwa. U niektórych spadnie jakość erekcji ale o parę procent i jak to zauważyć. Niemniej blokowanie najsilniejszego androgennu nie jest najlepszym pomysłem. Plus fin wcale tak dobrze nie blokuje dht bo on nie pochodzi tylko z teścia
@SzmaragdowySmok A skąd masz taką wiedze? Ci wszyscy co jezdzą na przeszczepy chyba też muszą brać fina żeby to miało sens

A moze sam minoxidil na głowę nie byłby złym pomysłem?
@essos: bo interesowałem się tematem łysienia dość długo.
Faktycznie przeszczep bez fina nie ma sensu chyba że masz małe zakola i 35 lat. Jak łysiejesz mając 20 to nawet finasteryd nie pomoże dobrze. Bo ilość izoenzymów 5alfa wraz wiekiem rośnie i po czasie może przestać być skuteczny.

Sam minoxidil nie ma za wiele sensu to stymulant wzrostu. To jest jak woda dla rośliny. Woda pomaga rosnąć ale jeśli korzeń podgryzają robaki(dht)
@essos: nie chce się szprycować lekami antyandrogenowymi. Mam nadzieję że Japończycy zrobią te klonowanie włosów. Wtedy strefa biorcza będzie niemal nieskończona i nikt fina łykać nie będzie musiał l. Pozostanie tylko zarobić pieniądze.