Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam mały problem i nie wiem jak go rozwiązać. Sprawa wygląda tak że mam na mieszkaniu umowe na internet z play (światłowód, router i sygnał do kompa.) niedawne okoliczności sprawiły że w ciągu roku będę mieszkał raz w jednym a raz w drugim mieszkaniu. Chciałbym ze sobą mieć jakiś mobilny internet żeby nie płacić za internet w pustym mieszkaniu. Dość dużo korzystam z internetu, chciałbym też za pomocą neta puszczać telewizje na tv. Jest coś w ogóle takiego dla mnie? czy jestem skazany na dwie umowy lub jakiś internet mobilny z limitem który mi na pewno nie wystarczy.
#internet
#orange
#play
  • 10
  • Odpowiedz
@kapitan_pazur: umowy mobilne zawsze mają mało neta z pełną prędkością albo są przypisane do lokalizacji, kiedyś miałem internet firmowy z routerem mobilnym, ale stacjonarnie pod jakimś adresem, z którego gdybym za daleko odjechał to się zablokuje. Było łącznie 1 TB limitu. Jak tylko zrobili mi światłowód od razu przerobiłem umowę co też było trochę strzałem w kolano, gdybym miał się przeprowadzać, bo miesiące starej umowy i nowej dały łącznie 3,5 roku.
  • Odpowiedz
@Eshirael: nie pisałem że tanio albo za darmo. chcę jedną umowę na jeden internet który mogę brać ze sobą i tyle. po co mam brać dwa światłowody, po jednym na każdą chatę, i nie korzystać z jednego z nich przez połowę czasu.
  • Odpowiedz
@kapitan_pazur: czyli wolałbyś jeden przenośny światłowód w cenie takiej samej co suma dwóch światłowodów, z których korzystasz tylko 50% czasu.

Czy internet jest teraz z nami w pokoju
  • Odpowiedz
@kapitan_pazur: kup sobie najlepiej osobno router LTE/5G - zależnie w jakim jesteś zasięgu i czy opłaca ci się wydawać wiecej, na własną rekę (zazwyczaj u opów, przynajmniej w play są jakieś lipne przenośne modele z kategorią LTE -2137 - mówie o tańszych ofertach z mniejszą ilością GB) i ewentualnie może spróbuj z jakąś ofertą internetu na kartę, zobacz ile wykorzystujesz w miesiącu i zastanów się wtedy ewentualnie nad abo i czy
  • Odpowiedz
@kapitan_pazur: czy tam nawet udostępniaj z telefonu, whatever, poza tym prędkość internetu jeśli chciałbyś podpisać jakąś umowę najlepiej sprawdzaj wieczorem bo operatorzy nie odpowiadają za obciążenie stacji w przypadku internetu mobilnego i może działać z prędkością 0,1 Mbps w twojej lokalizacji i dla nich będzie w porządku - po prostu żeby się nie #!$%@?ć
  • Odpowiedz