Wpis z mikrobloga

Polska dała ukrainie 30-40% sprzętu wojskowego z naszych dywizji lądowych w tym:
~340 czołgów (T-72M1/M1R, PT-91, Leopard 2A4)
~ nie mniej BWP-1 (realnie więcej)
~200+ AHSów (2S1, Krab)
~100 wyrzutni rakietowych (BM-21 i RM-70)
~62 KTO Rosomak
~ 60 zestawów przeciwlotniczych (Kub, Newa, Osa)
- kilkanaście MiG-29
~ ponad pół miliona sztuk amunicji 122 i 152mm
~ ponad milion sztuk innej amunicji
~ kilkadziesiąt tysięcy kbk Grot i kbkAK
~ przeszkolenie dla około 50k żołnierzy ukraińskich z ukraińskich brygad na polskich poligonach
- były jeszcze inne, dużo ważniejsze pomoce które świadomie pomijam

USA przeznaczyło prawie 100 miliardów dolarów na Ukrainę:
https://www.cfr.org/article/how-much-aid-has-us-sent-ukraine-here-are-six-charts

Europa ma dać 2 razy więcej niż USA
https://www.dw.com/pl/pomoc-dla-ukrainy-europa-da-dwa-razy-wi%C4%99cej-ni%C5%BC-usa/a-67080721

Czy przy takim wsparciu i takiej kompromitacji rosyjskiej armii, gdzie ruskim brakuje amunicji i zostały same łopaty, to Zelenski nie powinien na spokojnie pokonać putina w 2023? Co poszło nie tak? A może Zełeński powinien zostać postawiony przed sądem i wyjaśnić niektóre sprawy co sądzicie? Ja nie wiem co o tym myśleć, ale mój kolega @BayzedMan mówi że ukraina zaraz upadnie i rosja zaatakuje Polske.
#ukraina #wojna #rosja #bekazlewactwa #kompromitacja #polityka
dziadeq - Polska dała ukrainie 30-40% sprzętu wojskowego z naszych dywizji lądowych w...

źródło: rosyjska armia same łopaty

Pobierz

Czy zełeński wykorzystał miliardową pomoc od Polski?

  • TAK 44.0% (204)
  • NIE 56.0% (260)

Oddanych głosów: 464

  • 16
@dziadeq: @Jan_Paolo_Secondo Jakbyśmy dali 10 razy więcej (3tys. czołgów), to dalej nic przy zapasach FR. Rosja miała 6tys. czołgów w linii i drugie tyle w zapasie. Analogicznie i lepiej wypada Rosja w przypadku reszty sprzętu.
Teraz wytłumacz mi jak można nie wygrać z państwem które miało 800 czołgów, samemu mając 6 tys., czyli prawie 10 razy więcej.
Jak poczytacie o efektywności walki przez Ukrainę i Rosję to przestaniecie pieprzyć głupoty o
@dziadeq: Leopard 2 jest lepszy, o ile nie rozwalisz go na polu minowym. Nawe T-72 i Twarde są gorsze od rosyjskich czołgów.
Poza tym jak popatrzysz na straty w czołgach to Ukraina ich efektywnie używa. A sam czołg to mały trybik w systemie.
@dziadeq jaka rozjradziona pomoc? Amunicję czy migów nie #!$%@? na olx. Rozkrasc to da się humaniarkę albo termowizję. Rosyjska armia ma ogromne zapasy a nato było rozbrojone już przed wojną. Takie są fakty. Rosyjska armia jest słabsza niż sama myślała, ale bez przesady. Nie wierz pismakom którzy muszą pisać trzy artykuły na zmianę.
@dziadeq ta wiem, trochę to się odnosiło do innego postu. Źle to skleiłem.
Błędem była ofensywa letnia na zaporożu zamiast wiosennej, bo się ruskie okopały. Ale może nie mieli sił jeszcze wtedy, po moc była spóźniona.
I tak po prawdzie te migi czy bwp to taka trochę symboliczną pomoc. Sprzęt jest już tak stary, że ma niską wartość bojową.
@dziadeq: Liczby które podałeś robią wrażenie jeśli porównamy je z ilością sprzętu na wyposażeniu Wojska Polskiego. Jeśli porównamy je z ilością sprzętu, którym dysponowała Rosja, to jest to mało. Możesz nawet wziąć połowę wartości liczb z załączonego obrazka.

Czy przy takim wsparciu i takiej kompromitacji rosyjskiej armii, gdzie ruskim brakuje amunicji i zostały same łopaty, to Zelenski nie powinien na spokojnie pokonać putina w 2023? Co poszło nie tak?


Rosja jakość
I.....w - @dziadeq: Liczby które podałeś robią wrażenie jeśli porównamy je z ilością ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-26

Pobierz