Wpis z mikrobloga

Hej mirki od #elektronikadiy - kupiłem sobie na gwiazdkę magnetowid-kombajn #vhs +DVD + HDD na pchlim targu - ale nie chce poprawnie ładować i odtwarzać kasety. Moduł od HDD oraz DVD działa poprawnie.
Model: Toshiba RD-XV48 DVD VHS HDD

W praktyce działanie wygląda tak (nagrałem ziemniakiem, sorry - ale słychać co i kiedy się dzieje) https://youtu.be/57QrDnaazc0.
Wygląda na to, że coś w sekwencji startu odtwarzania nie dzieje się poprawnie. Po (trudnym, nie zawsze skutecznym) opuszczeniu karetki taśmy i zaciągnięciu taśmy dokoła głowicy całość się zatrzymuje, a magnetowid wyłącza. Po włączeniu zwraca tamę do kasety i wysuwa (terkocząc).
Być może jest tu ktoś, kto zajmował się naprawą takich sprzętów i z marszu rozpozna "terkot" lub inne objawy.
Mam parę dni, chętnie bym go naprawił - w razie czego jakieś podstawowe zaplecze elektroniczne jest. Chętnie bym go uruchomił i zgrał kiedyś stare filmy do plików. Nawet zrobię "pokażmordę" jak się uda :)

(okienko bariery IR na środku raczej czyste, wykręcałem, "świeci" IR i reaguje na paluchy)

Wykręcać mechanizm, czego szukać?
Jaka kolejność/procedura startu odtwarzania, czego mu brakuje?
bialy100k - Hej mirki od #elektronikadiy - kupiłem sobie na gwiazdkę magnetowid-komba...
  • 6
@bialy100k: BTW, nie pchaj kasety do magnetowidu, tylko załóż osłonę na czujnik pośrodku i sanki będą jeździć bez kasety, wtedy masz szansę obejrzeć cały mechanizm jak się zachowuje, ja dalej obstawiam na pęknięte koło albo ukruszony ząb (taki plastik).
@pacuja: Mam okulary powiększające, obejrzę wszystkie zęby. Jak ręka trochę dojdzie do siebie to rozkręcę spód i będę dalej macał. Znowu nerw nadwyrężyłem przy rąbaniu drewna. Osłona sensora to fajny pomysł.
P.S. Paski myć IPA? Jak lekko się ślizgają to można matowić leciutko papierem ściernym, czy to zły pomysł?