Wpis z mikrobloga

po co mieliby to robić? jeżeli po to by zrównać z ziemią kilka Polskich miast to muszą sobie zdać sprawę że ostatecznie też zostaną zgruzowani - to by rozpętało III wojnę światową
po co mieliby to robić?


@mhrok87: Byle podpalić i zdestabilizować region

jeżeli po to by zrównać z ziemią kilka Polskich miast to muszą sobie zdać sprawę że ostatecznie też zostaną zgruzowani


@mhrok87: Nic się nie wydarzy, politycy bedą przepraszać że cokolwiek sie stało a reakcja będzie "stanowczym nieeskalowaniem"

to by rozpętało III wojnę światową


@mhrok87: Nigdy w życiu, na wiele państw NATO spadają drony ruskie, na Polske spadały rakiety,
2 twoich współobywateli może być zabitych przez rakiety ruskie - nie dzieje się NIC ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Saeglopur: rakiety może były ruskie ale z tego co ja wiem, wystrzelone przez ukraińskie wojsko
a czy Chinom będzie to na rękę?


@uwielbiamnalesniki: Wg mnie to jest jeden z większych powodów takiej z czasem otwartej interwencji tutaj na wschodzie NATO - amerykanie i cała reszta będzie musiała tu rzucić mase zasobów, realnie mniej nawet tylko dyplomatycznych działań będzie podejmowanych wobec tego co sie dzieje w reszcie świata.

Jaki ma cel Rosja w destabilizacji regionu?


@uwielbiamnalesniki: Ich zawistna od zawsze logika - sam widzisz jak to
rakiety może były ruskie ale z tego co ja wiem, wystrzelone przez ukraińskie wojsko


@mhrok87: Od razu było jasne że Ruskie, Ławrow ściągny z konferencji w Azji, panika co teraz, krzyki Ukrainy cały czas że sie domagają ujawnienia dowodów gdy tylko odwrócono narracje że to ich obrona i "wypadek przy pracy".

Nawet bym w ten scenariusz uwierzył gdyby nie miesiące później rakieta rosyjska wystrzelona z Białorusi i lądująca przy ...Bydgoszczy xD
@Saeglopur: z jednej strony tak, z drugiej strony zobacz co to mówi o Rosji i jak bardzo zesrali się gdy to jednak ich rakieta spadła. Gdyby byli tacy mocni jak myślą i tak bardzo wierzyliby w słabość NATO, od razu powiedzieliby ze „może i nasze rakiety, a co nam zrobicie?”
z jednej strony tak, z drugiej strony zobacz co to mówi o Rosji i jak bardzo zesrali się gdy to jednak ich rakieta spadła. Gdyby byli tacy mocni jak myślą


@uwielbiamnalesniki: Miesiące po tamtym "przestrzeleniu" przez granice (już wcześniej były ostrzały przy granicy) Rosja tak bardzo się bała że wystrzelili rakiete lecącą przez cały wielki kraj (Polske) w kierunku dosłownie Berlina - NATO i Polska to tuszowały jak zwykle.

Czyli boją
@Saeglopur: Rosja sprawdziła i NATO obsrało zbroję jak przewidywał Putin - oni już wiedzą, że NATO bronić Polski nie będzie dlatego u nas taka desperacja i zakupy bo następne będzie już ultimatum dla Zachodu wobec Europy Wschodniej - jeśli Zachód się nie zgodzi albo Polska stanie okoniem to zostaniemy po Ukraine kolejnym przykładem tego jak zachowuje się państwo atomowe wobec nieatomowego.
@uwielbiamnalesniki: Zapobiegawczo daje TAK bo z ludźmi ze zgniłego wschodu nigdy nie wiesz co będzie natomiast to co pokazali przez niemal 2 lata na wojnie z biedną Ukrainą która nie jest w Unii ani NATO pokazuje że ruskie to... gówno, kolos na glinianych nogach mimo że Ukraina małym krajem nie jest, dostała pomoc od USA, UK i innych cywilizowanych krajów to jednak ta wojna biorąc jej cały kontekst jest na korzyść