Wpis z mikrobloga

@grim_fandango: czy wygląda dobrze w moich oczach? Średnio, ale nie wiem czy istniała inna droga. Czy wygląda dobrze w oczach narodu? Noo protestujących pod TVP była garstka, a koczujący w TVP i PAP politycy PiS potwierdzają czym te instytucje były wcześniej. Nawet elektorat PiS w znacznej części był zmęczony tym gównem w TVP. Czy wygląda dobrze na świecie? Wielu słów krytyki nie ma, a wręcz przeciwnie mówi się o powrocie
  • Odpowiedz
@grim_fandango: Przy tym wszystkim należy przede wszystkim przypominać, że politycy PiS po dokonaniu interwencji poselskiej i otrzymaniu informacji publicznej przebywają tam bezprawnie i policja powinna ich z tych budynków wyprowadzić.
  • Odpowiedz
pis miał wszystkich w dupie
nikogo nie bronił, poza swoim złodziejstwem i hejtem, każdego tylko atakowali
wiec teraz, nie ma nikogo, kto by bronił ich
i dobrze
  • Odpowiedz
  • 2
@grim_fandango ja się nie zagłębiam w legalność tego co zrobili, też się na tym za bardzo nie znam, ale chyba nikt nie oczekiwał, że PiS spokojnie będzie za państwowe pieniądze robił sobie darmową reklamę. Śmieszy mnie natomiast mentalność kalego u osób broniących PISu różnymi metodami, Kali ukraść telewizję to bardzo dobrze, ale Kalemu to uuu, bardzo źle.
  • Odpowiedz
  • 2
@grim_fandango @Jariii @LoginWykopowyPP To jest najczystszy obraz hipokryzji jaki Polska widziała od X lat. Ludzie, którzy wielce stali na straży prawa i biegali w koszulkach KON-STY-TUC-JA, pokazali jak bardzo mają w dupie prawo i konstytucję. Rudy i jego ekipa zawsze byli bandą zakłamańców, a teraz tylko utwierdzili ludzi w tym przekonaniu. Jednak żadna władza nie trwa wiecznie, więc kiedyś jeszcze będą skamleć jak PiSowcy wrócą do władzy i zrobią
  • Odpowiedz
@Nanuno ale co jest nielegalnego w tym co zrobili? Przecież rada mediów narodowych jest zgodnie z wyrokiem TK nie konstytucyjna. Właściciel odwołał sobie zarzad i powołał nowy. O co chodzi? Z czym masz problem?
  • Odpowiedz
  • 1
@LoginWykopowyPP Prawo bardziej szczegółówe (ustawa o konkretnej spółce, jak TVP S.A.) ma większe znaczenie niż ustawa ogólna (kodeks spółek handlowych, o każdej spółce akcyjnej, z o.o. itd.).

Problem polega na tym, że nieco kontrowersyjna jest podstawa prawna, w związku z którą zdecydowano się na wykorzystanie przepisów Kodeksu spółek handlowych.

Końcówką 2015 r. pojawiła się ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, która przekazywała kompetencje dotyczące powoływania i odwoływania zarządów i rad nadzorczych - należące wcześniej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa. Tej ustawy dotyczyły dwa wnioski do Trybunału Konstytucyjnego i słynne orzeczenie z 13 grudnia 2016 r. odnosiło się właśnie do stanu, w którym takie kompetencje posiadał wspomniany minister. Między tymi momentami pojawiła się ustawa o Radzie Mediów Narodowych, która przeniosła kompetencje powierzone wcześniej ministrowi do tej właśnie Rady (szerzej jest to opisane w artykule na portalu Demagog). Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - wskazujące, że niekonstytucyjne jest wyłączenie KRRiT z procesu powoływania i odwoływania tych zarządów i rad nadzorczych - nie odnosiło się ani słowem do ustawy o Radzie Mediów Narodowych; wspominał ją za to komunikat opublikowany już po wydaniu orzeczenia:
  • Odpowiedz