Wpis z mikrobloga

Repacki od Fit Girl idzie zainstalować przez Heroica? Chciałem przetestować jedną grę z Epica ale nie chce wtapiać 100 zł jeśli słabo będzie wchodzić na Decku a nie widzę jej w bazie protona #steamdeck
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@tomaszek1161 lepiej przez Lutrisa odpalić po prostu exeka jako grę a po instalacji zmienić w Lutris exe z instalatora na grę. Ja z repackami od fitgirl robię tak - instaluję sobie na PC a potem po prostu kopiuję przez SMB na Decka i dodaję do Lutris.
  • Odpowiedz
  • 1
@gibbs: zainstalowałem Lutrisem ale za cholerę nie mogłem ustawić Wine z tutoraliami. Dodałem exe do Stefana i wymusiłem zgodność z Protonem 5 i od razu ruszyło. Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Normalnie instalujesz repack na PC, przerzucasz na dysk przenośny czy pendrive i wrzucasz na decka, potem dodajesz EXE do biblioteki Steam, ustawiasz w zgodności żeby odpalało przez Protona i lecisz.

Tylko z własnego doświadczenia powiem że nie wszystkie gry działają tak z marszu, a niektórych nie udało mi się odpalić wcale mimo że normalnie kupione przez Steam działają na decku. Nie wiem czego to kwestia. Czasem pomaga uruchomienie instalek
  • Odpowiedz
  • 0
@ladykagami: mi zależało na Kingdom Hearts 3. Gry nie ma w bazie ProtonDB a jest dostępna jako Epic Store Exclusive. Patrzyłem na wątki po reddicie to succes rate z odpalaniem tej gry na Decku to takie 50/50. Repack rozpakowałem bezpośrednio na konsoli przez Lutrisa i początkowo gra odpaliła ale tylko menu początkowe. Następnie próbowałem ogarnąć te wszystkie redisty, directxy z poradnikami i nie ruszyło. Dodałem EXE bezpośrednio do biblioteki Steam
  • Odpowiedz