Wpis z mikrobloga

@Zjadlem_Babcie: udajesz speca ale twoja wiedza jest ograniczona. Ciągle lepsze bycie katolem niż ciapakiem ale mówienie że religia jest dobra i nas gdzieś zaprowadziła to żart z którego nie potrafię się śmiać
  • Odpowiedz
@justNone hmmm… dlatego bo taka była decyzja elit plemiennych w tamtym okresie. To chrześcijaństwo mogło wynieść Mieszka i jego potomków do najwyższych godności. Żeby nas #!$%@?- nie musieliśmy być poganami. Do książek
  • Odpowiedz
@Zjadlem_Babcie: religia powstała bo ludzie nie potrafili wytłumaczyć pewnych zjawisk i przypisywali je bóstwom. Kazda wioska miała swojego Boga i jak jedna wioska miała lepsze plony to inne wioski porzucały swoich bogów na rzec innych. Twoja religia powstała żeby to wszystko kontrolować. Nie przeczę że nie budowała cywilizacji ale nie z miłości ale ze strachu.
  • Odpowiedz
@Zjadlem_Babcie: dlatego mieć #!$%@? na wszystko i samemu moc decydować o swoim życiu. Pisanie prawa dla wszystkich ludzi w oparciu o kogoś wierzenia lub ideologię to żart, który nie powiniem się wydarzyć. Ja wierzę w technologię i to co możemy nią osiągnąć a to że zaboli to kogoś uczucia religijne lub inne lgbtq+-12345 to mam totalnie w dupie.
  • Odpowiedz
@justNone: kiedyś czytałem książkę "Sapiens" Harariego, i tam było napisane coś w stylu, że religia umożliwiła koordynację dużych grup społecznych. Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, bo spać się kładę, ale chodziło o tworzenie więzi między ludźmi. Żyjesz w dawnym koczowniczym plemieniu, które liczy parunastu/parudziesięciu członków. Z tyloma mniej więcej osobami jesteś w stanie stworzyć dobrze zintegrowaną społeczność. Przynajmniej na tamte czasy. Wiara pozwoliła współpracować ludziom w większych grupach,
  • Odpowiedz