Wpis z mikrobloga

@ZiobroZaskoczenia: a duże jest takie webasto? przy instalacjach lpg standardowe miejsce na reduktor jest pod podłużnicą kierowcy (patrząc z góry na komorę silnika to pod akumulatorem), reduktor tam wchodzi więc webasto pewnie też
  • Odpowiedz
Ale ja właśnie pytam o chińskie, nie chce wydawać 2 koła na webasto


@ZiobroZaskoczenia: nie wiem jakie duże jest to chińskie.
Ale ogólnie zajrzyj pod maskę, bo nie wiem nawet jaki tam masz silnik i zobacz czy to się zmieści.
Potrzebujesz to podłaczyć podobnie jak instalację LPG pod mały obieg chłodzenia i gdzieś zmieścić ten "piec", oraz doprowadzić do niego paliwo.

Widziałem taką instalację w aucie w którym nie było miejsca,
  • Odpowiedz
@ZiobroZaskoczenia: a takie coś...
Ale wiesz jak to działa? to musi być zamontowane w kabinie, bo to bierze powietrze z kabiny, ogrzewa i wypuszcza do kabiny.

Do tego musisz z tego wyprowadzić na zewnątrz spaliny. Potrzebujesz też zbiornika na olej.
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Nie musi być zamontowane w kabinie, mam znajomych co mają to w busach albo pod podłoga albo gdzieś w zabudowie kamperowej. Podpiąć to można do baku, jest normalnie tłumik i rura wydechowa, na zewnątrz nic się z tym nie dzieje, kumpel w t4 ma to od 4 lat
  • Odpowiedz
Nie musi być zamontowane w kabinie


@ZiobroZaskoczenia: w osobówklce w praktyce musi, bo musisz do tego doprowadzić gruby przewód z powietrzem z kabiny i równie gruby spowrotem z ogrzanym powietrzem.
Więc pewnie gdzieś pod fotel, albo w nogach pasażera.
Z paliwem ze zbiornika, to nie wiem jak w dieslach, ale benzynowe mają układy utrzymywania podciśnienia w zbiorniku z kontrolą tego podciśnienia i żeby Ci się tym piecykiem coś nie cofało i
  • Odpowiedz