Wpis z mikrobloga

Co byście chcieli zobaczyć w nowym #ios / #iphone / #ipados czy ogólnie urządzeniach #apple ?

U mnie to na pewno:
1. Obsługa języka polskiego w Siri / poleceniach głosowych / CarPlay / odczytywaniu wiadomości
2. Monitorowanie temperatury (on demand, aktywnie w tle - nie tylko odchyleń jak obecnie) w #applewatch
3. ProMotion w MacBook Air (wiem, pewnie nigdy to się nie stanie)
4. Możliwość przełączenia kamery (przód/tył) w trakcie nagrywania wideo
5. Wersje 2TB iphonów

Najbardziej jednak istotny jest język polski w Siri - wydaje mi się, że technicznie to jest możliwe - przy obecnych technologiach, chatgpt, tłumaczach... liczę że w iOS 18 i IP16 Apple w końcu ogarnie tak prosty temat...

Co u was jest na liście?
  • 13
@Ruswelt: Prędzej ukraiński wprowadzą czy języki w których "market share" Iphonów jest większy niż w Polsce. W Polsce nadal udział Apple w rynku smartfonów jest mały, więc mają nas w dupie i nie będą robić dla kilku milionów osobnego języka, jak mogą to zrobić dla kilkunastu milionów z innego kraju.
@Ruswelt: mi tylko i wyłącznie zależy na polskiej siri... korzystam z homekit i muszę mówić po angielsku, korzystam z carplay i nie przeczyta mi wiadomości oraz nie mogę na nie odpowiedzieć, korzystam z airpodsów i nie może mi przeczytać ani odpowiedzieć na nie. bardzo irytujące. ale zdecydowanie wątpię że się pojawi, to jest nadal za mały rynek i zbyt #!$%@? język
@Ruswelt

- schowek klawiatury taki jak jest na androidzie, żeby skopiować coś rano (tekst oraz obrazki) i wrócić do tego wieczorem (skopiowanie tekstu z jednego urządzenia i wklejenie do drugiego mnie nie urządza, bo się nadpisze za kolejnym razem; aplikacja notatek niewygodna)
- synchronizacja powyższego schowka między urządzeniami
- możliwość zrobienia długich screenów w innych aplikacjach, a nie tylko w Safari (kolejna dodatkowa aplikacja na telefonie)
- ulepszone działanie w tle aplikacji
  • 0
@pekak: Jasne, ale jeżeli technologia pozwala na osiągnięcie tematu coraz niższym kosztem, to mam nadzieję, że to zrobią. Coraz więcej też mówią o ML i Apple GPT więc może to będzie ten czas.
@Ruswelt: pytanie tylko, czy Apple odpowiada robienie czegokolwiek niskim kosztem, byleby było. Z tego co pamiętam to ze 2 lata temu ktoś wyczaił, że szukają tłumacza polskiego prawdopodobnie do Siri, więc być może jest w developmencie. Raczej nie sądzę, żeby w przypadku Siri chcieli zdać się na tłumacza AI bez żadnego nadzoru.
@Ruswelt: 1. Sideloading. Niektóre strony nie działają na Safari, a wszystkie inne przeglądarki to przypudrowane Safari na WebKicie.
2. Polska Siri, jak przedmówcy. Nic dodać, nic ująć.
3. Upload na nieapplowskie chmury przy wyłączonym ekranie.
4. Brak rozłączania hot spota jak uśpię kompa.
5. Teleobiektyw 10x.
6. Sensowniejsza systemowa klawiatura w j. polski. Obecna to dramat, mimo dodania obsługi swipe w iOS 17. Androidowy GBoard nadal wyprzedza ją o lata świetlne,