Wpis z mikrobloga

Znajdzie się ekspert który mnie oświeci czym może być brązowy proszek/piasek na naczyniach w górnym koszu zmywarki?
Oprócz tego naczynia z górnego kosza są niedomywane, pojawia się biały osad na szklankach i sztućcach. Naczynia po zmywaniu wychodzą w gorszym stanie niż przed.

Dopowiem że model to Siemens Iq100 SN615X03EE, pierwszy egzemplarz miał takie same objawy i został wymieniony gwarancyjnie po mniej niż roku od zakupu, kolejny po wymianie przetrwał mniej niż pół roku.

Z obserwacji wynika że w którymś cyklu zmywarka pokrywa naczynia tym proszkiem, nie przepłukuje już ich więcej, uruchamia cykl suszenia i spieka go tak że ciężko go już ręcznie wyczyścić. Ciekawostką jest że żaden z wymienionych problemów nie występuje na dolnym wózku, zarówno w nowej jak i starej zmywarce.

Na forach i sklepach zmywarka zbiera świetne opinie, a w moim przypadku taki babol. Zaczynam się zastanawiać czy może coś z moją instalacją jest nie tak.

W komentarzach więcej zdjęć

#zmywarka #agd #pytaniedoeksperta #zmywarki
kamcio898 - Znajdzie się ekspert który mnie oświeci czym może być brązowy proszek/pia...

źródło: 409506465_839478474616696_4542556076186051232_n

Pobierz
  • 13
@kamcio898: moim zdaniem złoże od zmiękczacza wody, bo wygląda jak żywica jonowymienna. Uruchamiałeś samoczyszczenie? Moim zdaniem tej firmy zmywarek się nie opłaca kupować, bo wiele część jest połączonych i jak coś się zepsuje to trzeba kilka rzeczy wymieniać. Generalnie jak złoże ucieka to coś jest nie tak ;/ Jakbyś ustawił mniejszą twardość wody to może, ale nie na 100% będzie mniej płynąć przez zmiękczacz, a tym samym mniej żywicy poleci, ale
  • 0
@kamcio898: Można stwierdzić że to moja wina że nie utrzymuje czystości w zmywarce, ale uwierzcie mi że wyczyszczenie tego kosza wcale nie pomaga i po kilku dniach wygląda tak samo jak na zdjęciach.
  • 0
@Beekeeper: Przy poprzedniej zmywarce serwisant zalecił niedodawanie soli poza tą która znajduje się w tabletkach/żelu i przy nowej zacząłem się tego trzymać. Zmianę twardości wody też już kilka razy przerabiałem, ale nie zauważyłem większej różnicy.
  • 0
@Beekeeper: O żywicy jonowymiennej pierwszy raz słyszę a serwisant już 3 razy do mnie w tej sprawie witał. Wygląda na to że to właśnie ona. Ta zmywarka nie ma chyba funkcji samooczyszczenia, samemu puszczam ją raz na jakiś czas pustą z środkiem do czyszczenia w środku. Na razie zmniejszyłem ilość nabłyszczacza, po ostatnim dolaniu mam wrażenie że się pogorszyło i będę obserwować. Nie napawam się optymizmem, poprzednią obserwowałem kilka miesięcy, tą
ak nie Siemens to co? Bosch to to samo, Samsung to chińska Midea, Whirlpool/Electrolux w rodzinie i u znajomych tak samo się sypie. Nie ma chyba dobrego wyboru, rok temu po opiniach myślałem że Siemens takim będzie, ale cóż.


@kamcio898: Mimo że jestem fanem innych marek to jestem pełen podziwu bo nie moge zajechać Amica i na dodatek ciągle czyści perfekcyjnie xD Zero problemów a na przestrzeni lat z 2-3 lata
@Saeglopur @garbaty33 @kamcio898 jeżeli ktoś nie dodaje soli to złoże nie ma się jak czyścić i się degraduje - to są takie podstawy obsługi zmiękczacza wody. Sól nie służy do mycia naczyń, ale oczyszczania złoża/żywicy z kamienia, który on przyjmuje z wody. Ja mam zmiękczacz wody na cały dom i tam sypię dużo soli raz na jakiś czas (worki 25kg) i dodatkowo w zmywarce jest zmiękczacz wody ustawiony na parametry wody z
  • 0
@Beekeeper: Trochę rozjaśniłeś mi jak to działa, poszperałem sobie o tym jeszcze na internecie, dobra lektura na noc

Ciekawi mnie tylko fakt że obie zmywarki cierpią na to samo, ciężko żeby to był błąd konstrukcyjny bo to popularna zmywarka w marketach i szybko się to powinno wydać.

Jest możliwość że coś szczególnie szkodzi złożu i prowadzi do jego mieszania się z wodą? Sól odpada, przy starej zmywarce używałem soli, przy nowej
  • 0
@kamcio898: W rodzinnym domu mam większość osprzętu z Amici. Ma już około 20 lat i poza faktem że nie jest najcichszy i najoszczędniejszy, to jakoś sobie radzi bez żadnych większych awarii. Naczytałem się jednak że dzisiejsza Amica to już nie ta sama co stara i w swoim mieszkaniu szerokim łukiem ją ominąłem, może to był błąd ()
Przy poprzedniej zmywarce serwisant zalecił niedodawanie soli poza tą która znajduje się w tabletkach/żelu


@kamcio898: To nie był serwisant tylko skończony idiota.Generalnie to co Ci powiedział stoi w sprzecznosci z logiką, sensem umieszczania złoża w zmywarce i tym co jest w instrukcji. Prawdopodobnie działał swiadomie na Twoją szkodę. Pewnie jakbyś zapytał czy da ci to na piśmie to by nie dał. Soli w tabletkach po pierwszym cyklu, już nie ma w