Wpis z mikrobloga

Mirki mam do wymiany pękniętą przednią szybę w aucie. Robiąc to spoza AC koszt byłby ok. 500zł. Mam jednak wykupioną opcję "PZU Auto Szyba" jak na screenie poniżej. Nigdzie nie mogę się jednak doczytać - opcja ta jest równoznaczna z ochroną zniżek i mimo zgłoszonej szkody na szybie nie będę musiał obawiać się zwyżki składki AC lub samego pakietu "PZU Auto Szyba" przy odnawianiu umowy?

Przy potencjalnej zwyżce składki muszę zastanowić się czy ma to sens przy realnym koszcie 500zł i planie zmiany auta na nieco droższe w przyszłości (chociaż jeśli nie ma ochrony to ten pakiet, który wykupiłem traci sens, skoro zrobiłbym to i tak na własną rękę ¯\(ツ)/¯).

Druga sprawa SU dla tego pakietu to 2k. Jak wygląda kwestia likwidacji szkody - mogę wybrać serwis / producenta szyby którą chcę żeby mi zamontowali czy zgłaszam szkoda i zdaję się w pełni na nich? Nie likwidowałem wcześniej żadnej szkody, z góry dzięki za pomoc.

#pytaniedoeksperta #ubezpieczenia #autocasco #samochody #pzu #kiciochpyta #pzu
moze @PZU-Wroclaw?
cebula12klocuch13 - Mirki mam do wymiany pękniętą przednią szybę w aucie. Robiąc to s...

źródło: pzu_szyba

Pobierz
  • 4
@cebula12klocuch13 Cześć,
jeśli zlikwidujesz szkodę z ubezpieczenia PZU Auto Szyba, to ten proces nie wpłynie na Twoją zniżkę i nie będziesz musiał obawiać się zwyżki składki :)
Zadzwoń proszę pod numer 801 102 102 (wew. 1-1-1). Tam nasz pracownik dopyta Cię o parametry szyby i poinformuje o przebiegu sprawy.
Pozdrawiam!