Wpis z mikrobloga

Mam dwa dość poważne pytania:
Dlaczego w 2015 zmiany w TVP wprowadzone przy pomocy USTAWY były skandalicznym łamaniem prawa, a obecne zmiany wprowadzone na podstawie UCHWAŁY są już w pełni demokratyczne?
Jakie kompetencje prawne ma Bartuś Sienkiewicz, Ministerstwo Kultury i Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, żeby podważać decyzje Trybunału Konstucyjnego?
Pytam poważnie. Ja nie jestem prawnikiem, a mam wrażenie, że obecnie stworzyliśmy poważny precedens, gdzie każda kolejna władza, będzie wybierała sobie przepisy, które będzie można stosować lub nie.

#tvp #tvpis #sejm #konfederacja #4konserwy #neuropa #polityka
  • 15
@Viado: poczytaj sobie Ustawę o radiofonii i telewizji, zrobili z niej szmatę i ponadto wypieli się na wszystkie wartości i misję tworzenia mediów publicznych, zrobili sobie partyją przybudówkę za kasę wszystkich obywateli.
Jak tobie to mało to rozpędź się i walnij w ścianę głową ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Viado: W kategorii aktów prawnych, ustawa jest wyżej niż uchwała. Ustawa pochodzi z parlamentu. A uchwała pochodzi od minister. Minister jest władzą wykonawczą, a parlament ustawodawczą. Minister powinien robić uchwały jako element pomagający mu realizować ustalone wcześniej przez parlament ustawy, a nie robić sobie uchwały z dupy, bo ma takie widzimisie.
@Viado: wymówka i wykładnia PO jest taka że pisowcy #!$%@? ustawę o KRRiT, w wyniku czego zgodnie z wyrokiem TK rady nadzorczej TVP nie może wybrać Rada Mediów Narodowych(bo jest to niezgodne z konstytucją według wyroku Trybunału Andrzeja Rzepińskiego) ani KRRiT(bo utraciła tą funkcję tamtą ustawą pisowców z 2016). W związku z powyższym zgodnie z tą logiką radę nadzorczą wybiera właściciel spółki czyli Minister Kultury. Naciągane, bazujące na lukach prawnych, nieeleganckie