Wpis z mikrobloga

Póki masz polskie obywatelstwo ustawa kodeks karny ma do Ciebie zastosowanie. Jeżeli popełniłeś przestepstwo za granicą i czyn ten jest karalny według lokalnego prawa bedziesz odpowiadal na podstawie polskiego prawa - tak w skrócie.
@pivo14: Tylko, że ja musiałbym jeszcze zarządzać tą stroną - modyfikować, naprawiać błędy itp.

@Irden: ale jakbym wrócił do Polski, a co do tych co nie mają polskiego obywatelstwa, a mogą przebywać na terenie PL( karta Polaka/pobytu)?
@Sudokuu: Co do cudzoziemców- jak popelnil czyn zabroniony przeciwko interesom RP, obywatela polskiego, polskiej osoby prawnej, jednostki org nie majacej osob prawnej lub cudzoziemca ktory popelnil za granica przestepstwo o charakterze terrorystycznym. Jest też art.112 i 113 kk które wspominaja o pewnych szczegolnych okolicznosiach kiedy ustawa polska ma zastosowanie bez wzgledu na to czy czyn jest karalny na danym terytorium, ale to juz powazniejsze sprawy.

edit; Jedynym kryterium jakie przyjmuje kk
@Irden: Moja strona internetowa wywoła u niektórych kontrowersję. Jest na granicy prawa i być może wygrałbym w sądzie, ale po pierwsze nie stać mnie na prawników, a po drugie nie mam czasu marnować włócząc się po sądach.

Pomyślałem, że jak założę na serwerach zagranicznych to nic nie mogą mi zrobić, ale z tego co widzę to jednak mogą. To jedyne wyjście to wyjechać z Polski?
@Sudokuu: UK to zły pomysł.

Jak szukasz obejść to przede wszystkim patrz na stosunki międzynarodowe i znajdź kraj, który ma najbardziej #!$%@? na wszystkich :)

Po drugie: ścignąć zawsze Cię mogą ... więc najpierw zrób kalkulację: musisz im utrudnić to na tyle, żeby im się to nie opłacało. Jeśli zacznie to i tak Cię znajdą, choćby za złe parkowanie i uzasadnione podejrzenie #!$%@? słonecznika z targu w Niewiomku skąd.

Wszystko sprowadza