Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Podpisano już 52 k umów
Teoretycznie budżet został wyczerpany.
wniosków ponad 80 k złozonych

W mediach próbują nam wmówić, że 40k nieruchów sprzedanych w tym roku i 10k w przyszłym przy budowanych 250k rocznie..... spowodowało 50% wzrosty cen xD.
Wcale nie ma zmowy cenowej i wcale rynek nie jest zmanipulowany przez media w akompaniamencie plutokracji korumpującej biurokracje

W tym kraju nie magospodarki rynkowej. Jest feudalny furwidołek feudalnych klik rąbiących nas jak w najgorszych bantustanach 3 świata.
  • 20
@pastaowujkufoliarzu: To mozesz wytlumaczyc czemu BK2 powstalo akurat teraz i z takimi zalozeniami mimo ze w postulatach bylo np. wprowadzenie programu ktory pozwala na finansowanie zeroemisyjnych mieszkan? Bo nie wiem co chcesz udowodnic ze my powinnismy jak w rosji byc w pelni swidomi tego ze na tym rynku musimy zostac zawsze wyru$ani bez mydla? Po co BK2 jak bylo tak dobrze jak piszesz?
  • 30
A serio, rozwala mnie jak ktoś najpierw przyjmuje sobie jakieś nierealistyczne założenia, a potem reaguje kwikiem kiedy się nie sprawdzają


@pastaowujkufoliarzu: Nierealistyczne założenia.
Brak futrowania kliki ministerialnej przez lobbystó deweloperów.

Po co BK2 jak bylo tak dobrze jak piszesz?


@controll: Rynek Kredytowy nurkował -85% i nie można było tego tak zostawićbo by jeszcze ceny spadły. Trzeba było program stymulacyjny. Ale nie klasyczny z widełkami cenowymi by tylko podtrzymać branże. Tu
Bo nie wiem co chcesz udowodnic


To, że podaż dostosowuje się do popytu i w warunkach spadku popytu też spada.

ze my powinnismy jak w rosji byc w pelni swidomi tego ze na tym rynku musimy zostac zawsze wyru$ani bez mydla?


Kto to jest "my"? W czyim imieniu się wypowiadasz? Wiekszość ludzi ma #!$%@?, nie zauważyłem jakichś pikiet pod ministerstwem "nie dla dopłat do kredytu". To tylko czubek góry lodowej, jedno głupie
  • 2
@wuwuzela1: jakiej zmowy cenowej? Jak ludzie chcą nadal tyle płacić to znaczy że cena jest adekwatna. Zresztą dążymy to trendów zachodnich. Tzn. jeśli nie kupiłeś do tej pory to za kilka lat już nikt z klasy średniej nie kupi nieruchomości tylko będzie wynajmował.


@Malinowy_nos: xdddddd
Ludie chcą płacić jak najwięcej dlatego jest drogo, nie ma żadnej zmowy cenowej i zorganizowanej akcji wystawiania ofert +30-50% w jeden dzien po wejsciu wyllobbowanej