Wpis z mikrobloga

Z tego co się dowiaduje o historii palestyny izraela itd.

Proszę o poprawki jak coś źle zrozumiałem, bo dopiero zagłębiam się w temat.

No to pierwszej wojnie światowej te tereny zajęła sobie wielka brytania i na siłę wpychali tam żydów, tworząc państwo izrael na obcych terenach, czemu arabowie byli przeciwni.. no bo to tak jak ktoś u Ciebie na posesji zajmuję Ci teren i chce rządzić.

potem izreal zajmuje sobie jerozolime mówiąc że to teraz ich a w strefie gazy ma wojska, ostatecznie opuszcza strefę gazy i stawia wielki mur oraz blokadę na morzu aby kontrolować surowce jedzenie itd które tam dociera. (czyli analogia zajęcia twojego mieszkania i zamnknięcia cię w pokoju.) palestyńczycy cały czas próbują o siebie walczyć przeprowadzając też krawe ataki terrorystyczne. granice, enklawy cały czas się zmieniają, izreal anektuje inne tereny. ogólnie chaos.
Ostatecznie trump zostaje prezydentem i uzaje jerozolime oraz anektowane tereny przez izrael, stara się stworzyć tak jakby unię państw arabskich aby walczyć przeciwko iranowi i one wszystkie muszą uznać izreal i jego rozszerzenie terenów.. gdzie nigdy wcześniej arabskie państwo nie uzawało istnienia izreala. Jako ciekawostka to jesteśmy jednym lub jednym z nie licznych krajów w europie które uznaje palestyne, np niemcy, francja nie uznają że coś takiego istnieje.
cały czas sprawa palestyńczyków jest na dalszym planie, ale ci z kolei tez nie są otwarci na żadne negocjacje tylko izreal ma zostać zniszczony i #!$%@?.

Populacja w stefie gazy również mocno urosła z 1.4 do 2.2mln w krótkim czasie, dlatego większość jego mieszkańców to młodzież i dzieci które urodziły się już w trakcie trwania muru, ogólnie głód, ubóstwo itd przez blokady i grodzenie ich.

Trumpowi i potem Bidenowi praktycznie udaje się stworzyć tą unię państw arabskich ale zostawała tylko arabia saudyjska która ma związane ręcę. bo gdyby nie opowiedzieli się również po stronie palestyńczyków to byłoby zabójstwo polityczne, więc napierali. ale tam w izralu zaczął rządzić jakiś skrajny rząd który ani myśli robic cokolwiek na korzyść palestyńczyków. Iran byłby zagrożony taką unia, i w kluczowym momencie pomógł palestyńczykom w organizacji tego ataku z tego roku, na który izreal odpowiedział i chce totalnie zniszczyć hamas i tą strefę aby to przestało istnieć.
I sam arabia powiedziała, że dopóki trwa wojna w strefie gazy nie ma mowych o żadnych paktach. co jest na niekorzyść ameryki bo chcieli mieć to z głowy aby skupić swoje zasoby na ukrainie oraz tajwanie.

Czy tak to wygląda po krótce?

#historia #polityka #izreal #palestyna

Ogólnie to palestyna powinna dostać jaką część terenu sprawiedliwą i być niepodległym państwem uzawanym przez inne kraje. Pytanie czy skoro Iran oraz Palestyna chce zniszczenia izreala całkowicie to czy takie coś zaprowadziłoby pokój? czy dalej by się atakowali. Izreala nie można całkiem skasować tak jakby chcieli bo jednak jest to jakieś państwo które funkcjonuj, i gdzie niby Ci ludzie mieliby się podziać. Mimo tego że zajęli te tereny na chama, bo wielka brytania ich tam ulokowała.

W jaki sposób można by rozwiązać ten konflikt?
  • 19
bo jednak jest to jakieś państwo


@r5678: Sztuczne. Tak tylko gwoli usciclenia tego co napisales:
Brytole jak zobaczyli ze zaczyna byc cieplo podkuliki ogon i sie wyniesli. ONZ ustanowilo panstwo izrael podpierdzielajac ziemie arabom.

I jakby na tym sie skonczylo to jeszcze spoko. No ale araby sie wkurzyly (a kto by sie nie wkurzyl jak ktos obligatoryjnie zapierdziela Ci ziemie?) i zaczely kasac izrael. I dalej mogloby byc spoko.

ALe izrael
Jak odróżnić państwo sztuczne od nie sztucznego?


@Marcin3005: Hmmm dobre pytanie. Pokaz mi jakies inne panstwo ktore zostalo utworzone dekretem innych panstw?
Cyli zbieraja sie teraz panstwa i se ustalaja "tu a tu powstaje panstwo san escobar" I te "tu a tu" wychodzi na terenie polski. Super sprawa co nie?
  • 0
@Marcin3005: Nie słyszałem o tym fakcie, jak pisałem dopiero zacząłem zagłębiać się w tą tematykę. Ma to miejsce jakąś nazwę aby wpisać w google?
Ale nawet jeżeli te ziemie należały kiedyś do żydów. To palestyńczycy również musieli tam żyć równolegle, skoro byli pastuchami, więc oboje mają prawo mieć swoje państwa.
@r5678: Słyszałeś kiedyś o Półwyspie Arabskim? Tam wtedy mieszkali Arabowie.

@gorzki99 Dekretem? Ty nawet nie wiesz co to dekret. Izrael powstał na mocy rezolucji ONZ nr 181, która poparła miedzy innymi Polska.
Czy nie na podobnych zasadach powstała Polska po I wojnie światowej?
najkorzystniej byłoby zrobić pokojową misję onz jak w byłej Jugosławii


@Berkel_88: to sie nie uda.
Zeby wogole zaczac to musialbys zymian wywalic na tereny jakie onz im przyznalo. A na to nie pojda. Poza tym to musialbys jakos arabom przemowic do rozsadku ze nie maja atakowac. No a jak to zrobisz skoro to im ziemie zajumano?
Zapewne znam historię Polski lepiej niż ty, pisze także jej nazwę z dużej litery.

@Marcin3005: Ale z zaimkami osobowymi to Ci juz nie wychodzi.

Na dlugo przed powiadasz... To proponuje ciut bardziej sie zainteresowac.
Owszem ze byli na dlugo przed. Potem #!$%@? i dluuuuuuuuuuuuugo dluuuuuuuuuugo inni przelewali krew za ta ziemie. Miedzy innymi araby i... uwaga... chrzescijanie. Zymian tam nie bylo.

I teraz wchodza cali na bialo z aktem wlasnosci przyznanym
@gorzki99: Co robił Kościuszko i Puławski w Ameryce, co robiła Skłodowska we Francji albo Mickiewicz w Turcji? Uciekali przed prześladowaniami tak jak Żydzi.
Na polskiej ziemi, krew przelewali Francuzi, Rosjanie czy Niemcy w wojnach, których Polska stroną nie była. Ponieważ wtedy nie istniała.
No i mylisz się po raz kolejny. Rzymianie, w tym Bizantyjczycy byli tam prawie siedem wieków. Nie prawda jest także stwierdzenie, ze wszyscy Żydzi uciekli z tych terenów
@Marcin3005: Nie wiedzialem ze Kosciuszko albo Curie stworzyli panstwo.

Na polskiej ziemi, krew przelewali Francuzi, Rosjanie czy Niemcy w wojnach, których Polska stroną nie była. Ponieważ wtedy nie istniała.


A za to powinienes isc siedziec. Ale nie boj zaby. Ja nie zglaszam. To ze nie istniao cos takiego jak panstwo polska bo ktos ja rozkradl nie oznacza ze za nie nie umierali polacy.

Rzymianie a i owszem ze byli. Tylko odroznij
@gorzki99: Spokojnie, ja cały czas siedzę wygodnie w fotelu.
Po której stronie walczyli Polacy podczas dwóch bitew nad jeziorami mazurskimi? Nie znasz historii i się przez to gotujesz.
To przez jakie rz/ż piszesz dobitnie świadczy o Twoim stosunku do sprawy i w którą stronę masz skrzywione postrzeganie. Niczym z radzieckiego podręcznika do historii
To przez jakie rz/ż piszesz dobitnie świadczy o Twoim stosunku do sprawy i w którą stronę masz skrzywione postrzeganie.


@Marcin3005: To przez jakie z piszemy wynika tylko z poprawnosci politycznej. Jak algorytm widzi zyd to juz sie lampka zapala. Jak powiesz cos niepochlebego to masz problem.

Wiec dajesz zymianin i wszyscy wiedza o co chodzi.

ja sie niczym nie gotuje. Tylko smiech mnie ogarnia jak porownujesz ustanowienie panstwa izrael do przywrocenia
@Marcin3005: Tylko ze w zaden sposob nie bronisz swoich odczuc. Jak obronisz swoje porownanie ze polska powstala tak samo jak izrael? Przypominam tylko ze polska w tym miejscu jekim jest byla na dlugo przd 1 wojna. I nikt nie nadal jej prawa do powstania - przywrocono tylko stan faktyczny ktory istnial od dawna.
I reszta Twoich bzdetow.
@Marcin3005: I dalej nie obroniles. I jak z takim kims dyskutowac?
Jak obronisz swojego stwierdzenia ze polska jest jak izrael to daj znac. Dopoki nie znajdziesz argumentow na obrone swojej tezy to zamilknij prosze i nie wolaj.