Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy. Okazało się że mam wyciek w instalacji centralnego ogrzewania.

Mam piec dwufunkcyjny, w pewnym momencie ciśnienie w układzie spadło do zera i szybko zlokalizowałem wyciek z instalacji - była mokra ściana i po rozkuciu okazało się, że rurka do grzejnika jest przebita, bo poprzedni właściciele przykręcili listwy przypodłogowe i w wiercili się w tę rurkę. Dzisiaj kiedy ściągałem listwy wyciągnąłem również śrubkę, która najwyraźniej działa jak zatyczka.

Co robić, jak żyć? Dziurkę zakleilem tymczasowo najmocniejszą taśmą jaką mam i zdaje się jest szczelne na razie (nic nie cieknie ani nie wydaje dźwięków zasysania jak przed zatkaniem). Jednak poziom ciśnienia się nie zmienia, a piec się wyłącza po chwili i wywala blad na czerwonej lampce. Kiedy piec działa wydaje się jakby coś pompował - jest ten sam szum co zawsze, również przy grzejniku. Próbowałem odkrecić odpowietrznik, ale od dłuższego czasu też nic nie leci.
Co mogę zrobić, żeby dzisiaj chociaż się umyć?

#hydraulika #mieszkanie #majsterkowanie #ogrzewanie
  • 24
  • 1
@juzf: @z--x: @krash @skawina w momencie jak wysłałem wpis to mnie olśniło, że przecież tam jest zawór do dopuszcania wody i że piec sobie jej magicznie nie weźmie. Z tego stresu kompletnie zapomniałem XD Dziękuję bardzo :3

Woda już napuszczona, taśmą dwustronna 3M trzyma jak się patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kiedy ściągałem listwy wyciągnąłem również śrubkę, która najwyraźniej działa jak zatyczka.


@Gumaa: powiem Ci że mi tak zrobili z gazem, przykręcili profile do gazomierza bo użyli za długich wkretów. kilka lat to działało tylko czasem był zapach gazu
  • 0
Pytanie, czy to na pewno Twoja odpowiedzialność w tym momencie.


@hoodoovoodoo: instalacja jest w pełni w obrębie mojego mieszkania, więc chyba moja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To prosta sprawa, wyciąć uszkodzony element i wkleić nowy ;)


Z tym wycięciem to chyba nie będzie tak prosto. To jest zaraz nad podłogą, a zaraz nad tą rurką jest rurka powrotna. Na zdjęciu tego dokładnie nie widać, ale one się
  • 0
@hoodoovoodoo: jak wytnę, to jak potem wkleić nowy? Obawiam się, że tam się nawet mufa nie zmieści między nimi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakaś pasta by nie zdała egzaminu? Czy może jakoś nadtopić trochę tej rury i ją tak jakby zaspawać?