Wpis z mikrobloga

Mireczki, zna ktoś jakiś "wiarygodny" kalkulator najmu samochodowego?
Potrzebuję jakiejś szybkiej kontroferty dla znajomego. Gość trochę nie ogarnia tematów finansowych i dostał ofertę na leasing operacyjny z pakietem serwisowym z ogormnym wykupem. Leasingodawca utrzymuje, że "przecież to to samo" a ja chciałbym zobaczyć jak porównanie wygląda z czysto finasoweo punktu widzenia.
#leasing #najem #samochody
  • 3
@pokey: ale to skoro znajomy nie ogarnia tematów finansowych, to pewnie Ty ogarniasz skoro chcesz mu pomóc więc czemu mu excelka nie zrobisz z wyliczeniami? też za mało informacji podajesz, bo ogromny wykup nie musi być zły jeśli nie planujesz wykupu samochodu po leasingu.
  • 0
@kishurki: nie jestem oblatany w temacie najmu długoterminowego. Nie znam stawek, oprocentowań. Nie wiem jak wynajmujący liczą czynsz, czy jest to (wartość obecna - wartośc rezydualna)* oprocentowanie + jakieś koszty serwisu?
@pokey: Co to za leasingujący? Jeżeli MasterLease to musi pamiętać że w razie szkody całkowitej będzie musiał zapłacić za koszt serwisu do końca trwania umowy, ponieważ jest to usługa rozbita na raty i nie ulega rozwiązaniu wraz z zakończeniem umowy leasingu.