Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 35
Seria pięciu zdjęć dokumentujących zbiorową egzekucję kobiet.

Pochodzą z albumu, czy raczej kart przeglądowych, które w 1946 r. zostały przekazane przez Poselstwo Republiki Czechosłowackiej w Warszawie Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca i czasu uwiecznionych na nich wydarzeń. O ile wiadomo, GKBZNwP nie udało się stwierdzić, gdzie i kiedy zrobiono te zdjęcia.

Według informacji przekazanych przez stronę czeską zdjęcia zostały znalezione w 1945 r.
@Blaskun: No dokładnie o tym pisze. Większość ludzi ma na tyle empatii żeby chcieć pomóc - nie chcą takich tragedii jak na zdjęciu.
Natomiast taki blaskun będzie twierdził że niech wszyscy Ukrainy giną byle ruscy tanio ropę sprzedali.
Mamy pod granicą sytuację która przypomina II wojnę światową. I widać jacy ludzie by stali po stronie Aliantów a jacy by chcieli 'neutralności' i szukali tylko korzyści gospodarczych.
@Blaskun: No przecież sam piszesz:

Nie wykorzystuj tragedii do swoich fajnoukrackich wojenek.

Dzieją się podobne tragedie na terenach które ruscy zajmują i nie widzisz tego. Nie widziałeś co się w Buczy/Mariupolu działo?
W 1941 by ktoś taki jak ty powiedział 'nie wykorzystuj tragedii do swoich fajnożydowskich wojenek'.
Masz podobną sytuację którą można odnieść do przedstawionej tragedii i wyśmiewasz ją.

fajnoukrackich

Tego zwrotu używają tylko ludzie przeciwni pomocy Ukrainie w tej wojnie
@masz_fajne_donice: Jestem za, bo za wolność waszą i naszą i waszą, to frajerstwo jak pokazała historia. Ostatni do walki i za wolność waszą i naszą niech walczą inni, a nie my. Nie widzę nic złego w neutralności i dbaniu o własne interesy, a jeśli chodzi o strony, to jestem po stronie Polski.
Wracając do pomocy, to jestem za np. wysyłaniem sprzetu wojskowego, ale już przeciw zarzynania własnej gospodarki w imię interesów
@Blaskun jasne onuco, piękne słówka, które są ze sobą sprzeczne i nie mają sensu, bo zaraz się okaże, że tylko na patyczki im chcesz wysłać, co wg ciebie wszystko jest mordowaniem, rzezią gospodarki. Czy Polska gospodarka upadła? Nie, więc nie wysłaliśmy im za dużo, a moglibyśmy jeszcze więcej.