Wpis z mikrobloga

POMOCY MIRECZKI ! od jakiegoś czasu cały czas męczy mnie wyskakujący na #firefox 'ie komunikat który brzmi następująco :

"Pomimo tego, że bieżące połączenie jest szyfrowane, wszystkie wprowadzone dane zostaną przesłane przez połączenie nieszyfrowane, dlatego prawdopodobieństwo ich odczytania przez osoby trzecie jest duże.

Czy na pewno kontynuować wysyłanie wprowadzonych danych?"

Czyściłem ciasteczka- nie pomogło. W internecie nie mogę się doszukać rozwiązania mojego problemu

#przegladarka #pytaniedoeksperta #internet #mozilla
  • 19
@DADIKUL: stworz w firefoklsie nowy profil i sprawdz czy na nim też będzie coś takiego. Jak masz skrót do firefoksa na pulpicie to wez właściwości i dodaj w scieżce do pliku parametr -p wtedy będziesz miał wybór profili
@DADIKUL: raczej nic takiego, instalowałeś ostatnio jakieś rozszerzenia ? na ikonce skrótu nie masz właściwości ? W oknie właściwości w polu element docelowy powinieneś po cuzdzysłowiu dodać spacja -p :)
@duffman: nawet instalujac sniffer do przeglądarki zmieniający czy podsł#!$%@?ący https przeglądarka daje informację o tym, że coś jest nie halo, ale to inny komunikat. mowie z doswiadczenia i nie wymyślam.
@moooka: ok znalazłem właściwości w programach na pasku start (z ikonki z pulpitu nie dało się wejść we właściwości) dodałem "-p" do ścieżki.(nie resetowałem firefoxa ani nic) Na razie nie wyskakuje mi ten komunikat, wcześniej również nie wyskakiwał regularnie. Nie wiem od czego zależy częstotliwość jego występowania , zauważyłem że najczęściej na FB i Youtube.
@moooka: ostatnio instalowałem adblockera który też trochę mnie #!$%@?ł blokując mi wszystkie flashe i np na yt musiałem klikać w okrągłą ikonkę play aby obejrzeć filmik :D
@DADIKUL: bo yb i fb obsluguje https na wielu normalnych stronach nie jest to dostępne. jak uruchomisz FF ponownie to wyskoczy ci okno wyboru profilu i mozliwosc dodania nowego. Jak na tym nowym bedzie ok, to znaczy, że coś albo z ustawieniami albo jakis dodatek.
@moooka: ok założyłem nowy profil i nie dzieje się tak na nim. Co teraz powinienem zrobić aby na moim się tak nie działo ? :) Nie chcę zakładać nowego bo na tym mam full zakładek haseł i innych pomocnych rzeczy których ciągle używam
@moooka: powyłączałem dodatki które nawet nie wiem skąd się wzięły , zresetowałem ff i wygląda na to że komunikat już nie będzie mnie dręczył. WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC :* !! :)