Wpis z mikrobloga

Moja różowa zainteresowała się swoim #ppk które miała ze 4 lata temu założone w starej pracy. Od 3 lat tam nie pracuje. A teraz coś o #bezpieczenstwo tego programu i waszych pieniędzy w jednej z firm prowadzących ta usługę.
Aby wypłacić cały hajs tam zgromadzony (nie ma tego dużo bo wrzucali jej tylko przez rok, choć moi znajomi którzy są tam od początku maja po kilkanaście k pln) wystarczyć, że wyśle im na maila podpisane kilka kartek papieru. Potrzebne dane:
- pesel
- imię i nazwisko
- randomowy numer dowodu i adres
- konto bankowe na słupa do przyjęcia hajsu

Reszta nie musi się zgadzać bo dane są u nich nieaktualne (z przed 4 lat). Sposób podał konsultant na infolinii bo mój różowy nie mógł założyć w funduszu konta online aby samemu zlecić zamknięcie. Jedna metodą weryfikowała dane zamieszkania przez przelew bankowy, inna numer dowodu podczas weryfikacji na kamerce.
  • 7
@Tytanowy_Lucjan: wiem, że się opłaca kto nie bierze ten frajer, bo ten program jest jedynym sposobem aby prezes wykładał więcej kasy. Tam gdzie teraz pracuje ma PPE i nie muszą prowadzić PPK. Zresztą to jej ppe ma 100 razy lepsze warunki, jak patrzyliśmy to przez 3 lata ma wkład własny około 1000zl, a pracodawca dorzucił 16k). Minus tego ppe jest tylko taki, że nie można wypłacić kasy.
@daretti877: wszystkim tam wrzucają tyle w ramach ppe, a że firma zatrudnia ponad 1000 kobiet to ten szefu obrotny musi być. Jej z wypłaty stracają co miesiąc 25zl, a firma daje coś około 300 na miesiąc. Ale mówię, że to PPE a nie PPK więc równie dobrze mogli by jej zabierać 1zl a firma co miesiąc dorzucać 10000k... Tutaj nie ma przepisówi limitow, bo to dobrowolny program pracodawcy.