Wpis z mikrobloga

Aktualnie jeżdżę ER6n z 2008 i planuję zmienić na coś świeższego i nieco mocniejszego, pierwotnie myślałem nad Z900, ale wpadła mi w oko Honda CB650R. Czy jest to jakiś upgrade względem ER6 jeśli chodzi o osiągi i jazdę? niby KM ma więcej, ale niuta podobnie i zastanawiam się czy jest sens

#motocykle
  • 8
@looolbeka Przymierzam się do cbr650r (niby bliźniak fb650r)i od zera do 100-130 jedzie to lepiej niż stare litry (oczywiście to wiedza tylko z filmików YouTube). Nie udało mi się tez tym jezcze przejechać, ale wersja z eclutch na 2024 wygląda ciekawie
  • 0
@zielony_goblin: polecam bardzo, zrobiłem prawie 30 tys km i oprócz eksploatacji jedna awaria, pompa paliwowa padła i prawdopodobnie dlatego, że moto miało jakąś przygodę i pordzewiała

nie użytkowałem er5, ale z tego co mi wiadomo to jest przeskok technologiczny między tymi modelami, a cenowo jest bardzo mała różnica i bez zastanowienia brałbym ER6, a czy n czy f, to to samo jedynie, że f ma owiewki
od zera do 100-130 jedzie to lepiej niż stare litry


@Scorpio412: Stare litry w zakresie tych prędkości idą pierwszym biegiem akurat w najgrubszym zakresie krzywej mocy przenosząc piekło pod kotłami bez żadnych elektronicznych ograniczeń na asfalt a jak dobrze pociągniesz gazem to jeszcze im zostaje zapas żeby pójść na koło. Żadnych ograniczeń na ECU typu TRE, żadnych wspomagaczy na sprzęgle, żadnej kontroli trakcji, żadnych ograniczeń na wyfuku typu katalizator i w