Wpis z mikrobloga

#czestochowa #historia #pytaniedoeksperta
Pytanie do medalików które interesują się historią klasztoru jasnogórskiego, chodzi o tą najstarszą, zieloną część wieży niedostępnej dla ludzi z zewnątrz - z jakiego powodu nie można tam wejść? Tak było od zawsze czy ta część jest tak stara że grozi zawaleniem? No ale ktoś musi tam wchodzić skoro palą się światła na samej górze. I dlaczego nie została ona pomalowana? To nie jest jakaś wieża World Trasę Center, jest niska w porównaniu do wielu budynków i możnaby ją odrestaurować.
Ja bardzo jaram się rzeczami które pamiętały czas długo przed moim narodzeniem, dlatego przeżywałam np pobyt w skarbcu i zobaczenie królewskich okryć itd. To w jakimś stopniu zbliżał mnie do ludzi z tamtych czasów, także ta wieża gdzieś siedzi mi w głowie. Ktoś może tam był? Jak wrażenia?
  • 6
@ewa-m nie można wejść, bo jest ciasno, są tam dzwony, a cała konstrukcja jest drewniana. Byłem prawie na samej górze, bo w technikum mieliśmy katechetę który był Paulinem i raz nas tam zabrał. Udostępnienie tego publicznie nie ma racji bytu, bo by sobie łby #!$%@? ludzie o belki. Nie da się tam wejść na stojąco