Wpis z mikrobloga

Sa tu jacyś eksperci od #co #centralneogrzewanie #budownictwo?

Mam problem tego typu, że dwufunkcyjny piec CO, doznaje serię awarii po czym się nie uruchamia. Serwis twierdzi, że to wina nieszczelnego komina więc nie podejmują się naprawy. Kominiarz mówi jedynie o remoncie/wymianie. Problem jest taki, że mieszkamy w mieszkaniu od dewelopera więc na wszystko jest wciąż gwarancja i naprawa komina jest przez to bardzo trudna do wykonania we własnym zakresie bo jest to obowiązek wspólnoty.

Jak mógłbym podmienić piec na jakiś bojler elektryczny tak abym nie musiał się wyprowadzać? Macie jakieś pomysły na inne opcje grzania wody i co?

#pytaniedoeksperta #pytanie
  • 7
@StandbyOn: Możesz sobie podłączyć tymczasowo bojler do grzania wody bo to kilka stówek ale przerabianie grzania na prąd to trudniejsza sprawa bo i instalacja elektryczna może nie wytrzymać, zostaje ci dogrzewanie farelką lub dwoma i kopanie się ze wspólnotą. Może skorzystaj z porady prawnej by ktoś ci określił jakie masz opcje na stole i ile to zawieszenie może potrwać?
  • 0
@darek-jg: dokładnie taki jest plan jeśli chodzi o ostateczne rozwiązanie problemu. Tym bardziej, że nie jesteśmy jedynymi na osiedlu, którzy mają taki problem.

Farelka już mam, a co do bojlera to też mam zamiar go kupić tylko kwestia jaki najlepiej? Masz może jakieś propozycje?