Wpis z mikrobloga

@soshiu: mam 23 lata i jestem prawie 4 lata w związku, a w poprzednim byłam prawie 3 lata. Z mojego punktu widzenia, kwestia zgodności charakterów i zaangażowania obu stron. Zwyczajnie musi być "chemia", dużo punktów wspólnych, które sprawiają, że chcesz być z danym człowiekiem.
@soshiu w relacji trzeba się uczyć zdrowo komunikować ze soba, szanować się wzajemnie, próbować ogarniać kompromisy i dbać o to by druga osoba czuła się kochana i doceniana (z wzajemnością) a na koniec dużo rozmawiać by nie było niedomówień . Wtedy ludzie są w długim związku a nie krótkim. Jak masz z tym problem to mogę polecić kilka książek które warto przeczytać wspólnie w związku by obie strony miały ten sam stan
@soshiu „5 języków miłości” gary chapman

„Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże Ci stworzyć szczęśliwy związek” amir levine, rachel heller

Tutaj książka o leczeniu depresji, ale jest tam rozdział o okazywaniu wdzięczności, który faktycznie daje w domu i związku przyjemną atmosferę szacunku i doceniania tego co drugi człowiek dla nas robi.
„Rownia wznosząca. Pokonaj depresję z pomocą neuronauki” Alex korb

Na pewno nie czytaj lwa- Starowicza co niby jest bestsellerem ale ta