Wpis z mikrobloga

@AlbertoBarbosa: Ale wyjaśnijmy coś sobie. Czy jeśli ja mówię że nie lubię Żymian to znaczy że to mowa nienawiści? A co ja jestem zmuszony ich wielbić? Dla mnie to żenujące że politycy tego kraju na siłę wchodzą w dupala Izraelitom mimo że bez odzwajemnienia. Oni nie szanują nas, a my ich MUSIMY?

My Polacy po prostu jesteśmy głupi, że na to pozwalamy. Nie mamy dumy tam gdzie powinna być. Jesteśmy bulterierem
@Hydrazant: To jest jedynie gest pojednania i pokazania, że Polska to nie kraj ksenofobiczny i mówię to jako ateista. Mam gdzieś żydów i Izrael, ale jeżeli wśród prostaków taką histerię wywołuje ta ceremonia, to jak dla mnie codziennie mogą te świeczki odpalać, jeżeli to oznacza, że rasiści i ksenofobii będą mieć żar z tyłka.
@AlbertoBarbosa: Ale jakiego pojednania? Czy my jesteśmy im coś winni? A czemu tego gestu nie ma z ich strony? Ma się wrażenie że cała ta banda z wiejskiej to gubernia desygnowana przez Netanjahu. Nie musimy udawać że ich kochamy.
: Ale jakiego pojednania? Czy my jesteśmy im coś winni?

@Hydrazant: Nie, to jest po prostu, zwykły, ludzki gest biorąc pod uwagę naszą burzliwą historię. Niemcy i wiele innych krajów też to robią. Doszukujesz się spisków tam gdzie ich nie ma.
Burzliwą historię? Czyli jaką? Że my jako jedyny kraj daliśmy im schronienie w Europie i ich nie prześladowaliśmy? Że wielu Polaków w trakcie WWII ryzykowało życie ratując Żymian? Oni nam wiele zawdzięczają, więc to oni powinni robić takie gesty w naszym kierunku. My nie jesteśmy im nic winni.