Wpis z mikrobloga

U jakich marek można teraz liczyć na najbardziej elastyczne podejście do ceny końcowej vs katalogowej?

Nie uwzględniam wyprzedaży rocznika. Rocznik 2023 może być, ale ich wartości znam, informacje są publicznie dostępne. Chodzi mi typowo o upusty.

Szczególnie interesuje mnie sytuacja u Renault, Peugeota, Toyoty.

#motoryzacja #samochody #kupujzwykopem
hehasnoname - U jakich marek można teraz liczyć na najbardziej elastyczne podejście d...

źródło: qjfktkpTURBXy83ZTI1NGI3MzAwMWE4YjlkYzEzMmU5M2EwZDJkMzVhOS5qcGeSlQMAzQHlzRIyzQo8kwXNBLDNAqM

Pobierz
  • 12
@hehasnoname: z modelem chodziło mi o to, że jeden się lepiej sprzedaje niż inny, albo dopiero wszedł na rynek lub jest na nim od dawna. Na pewno nie licz na duże rabaty u Japończyków.
@hehasnoname jeśli ten Peugeot miałby być z benzyna, to lepiej dobrze zaznajom się z opiniami użytkowników nt. silnika PureTech, lubi tam się rozwarstwiać pasek rozrządu, którego kawałki trafiają do oleju i skutecznie potrafią ubić silnik, no chyba że zamierzasz sprzedać auto zaraz po skończeniu gwarancji;)
@hehasnoname: Max to widzialem jakieś 28% na bmw serii 8 z najmniejszym motorem. Przedział 10-20 powienien być do zrobienia w audi i bmw, na 'normalnych' modelach. Nawet jesli wybierzesz cos innego, to warto wysłać zapytania ofertowe do kilku salonów, potrafia miec spore rozbieżnosci.
@hehasnoname: Popatrz oferty na otomoto. Tych konkretnie modeli, które cię interesują. Na toyoty to tak do kilku procent rabaty dają. Nowe renault czy peugeoty, to mi się nie trafiają do finansowania, więc nie wiem.
@hehasnoname Jeździłeś Arkaną? Zastanawiam się jak wypada użyteczność bagażnika w niej. Captur i 2008 to jednak segment B, a ceny nie są o wiele niższe niż za taką Arkanę czy 308. Obok 308 jest jeszcze Opel Astra, w dużej mierze to to samo, plus jest jeszcze Opel Grandland, ale on jest nieco starszy technologicznie.
@errai: Jeździłem, bagażnik w odczuciu jest wyraźnie mniejszy niż przykładowo w H i30 fastback za to na pewno sporo większy niż w Clio czy Capturze. Ale jako że celuję w hybrydę, a te są zazwyczaj połączone z automatyczną skrzynią, to Renault wypada dość blado. Komfort jazdy automatem renault jest bardzo słaby, a zużycie benzyny jest zdecydowanie za duże jak na auto tej klasy z takim motorem. Do tego wciąż nie poprawili