Wpis z mikrobloga

  • 0
@Jarek_P: no ok, ale dlaczego?
Mam te tabletki finish quantum, chociaż to bardziej proszek i dwie ciecze w takim woreczku co się rozpuszcza i zadowolony jestem z mycia, nawet bardzo.
Tyle, ze w intrukcji wyczytałem, że stosowanie oddzielnie nabłyszczacza daje lepsze efekty, stąd myślę zapytam.
no ok, ale dlaczego?


@r5678: nabłyszczacz jest dozowany do ostatniego płukania naczyń, ma zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu woda w większym stopniu z naczyń spłynie, dodatkowo ułatwia też spłukanie detergentu.

W tabletkach "2137 in 1" zaś tego zwyczajnie nie ma. Tabletka wpada do komory jak tylko zaczyna się zasadnicze mycie. W tych lepszych rolę nabłyszczacza przejmuje jakaś substancja, tak obliczona by się najwolniej rozpuszczała w wodzie i dzięki temu została
  • 0
@Jarek_P: dzięki. Poczytałem trochę głębiej instrukcję, soli nie zalecają tylko przy twardości wody do 6 dH, a do 21 dH można stosować samą tabletkę, powyżej już można uszkodzić urządzenie. U mnie woda ma 24.5 dH według wodociągów, ale sól akurat mam wsypaną. 1kg wszedł i jak się skończy to się zapali kontrolka. Mi chodziło o ten nabłyszczacz.